Vitalik Buterin sprzedaje swoje Ethereum, nadchodzą dalsze spadki

Vitalik Buterin Sprzedaje Swoje Ethereum Nadchodza Dalsze Spadki 4f5c1c6, NEWSFIN

Vitalik Buterin Sprzedaje Swoje Ethereum Nadchodza Dalsze Spadki 82c304f, NEWSFIN

Współzałożyciel Ethereum przenosi ostatnio swoje ETH na scentralizowane giełdy. Co więcej, cena Ethereum, aktywność on-chain i nastroje pogarszają się dla drugiego co do wielkości aktywa kryptograficznego na świecie.

W dniu 25 września Lookonchain poinformował, że Vitalik Buterin właśnie zdeponował 400 ETH o wartości około 632 000 USD na Coinbase. Ruch ten może być niewinny, ale duże kwoty przenoszone na scentralizowane giełdy zwykle sygnalizują, że trwają przygotowania do sprzedaży.

Oczekiwane spadki ETH

Co więcej, cena Ethereum, sentyment i momentum są obecnie płaskie. Wskaźniki dla ETH nie poruszały się wraz z Bitcoinem w zeszłym tygodniu.

“Nie ma jeszcze oznak presji zakupowej ze strony wielorybów Ethereum” – zauważył @Ali_Charts pod koniec ubiegłego tygodnia. Wieloryby ETH z saldami większymi niż 10 000 spadły w tym miesiącu, podobnie jak cena aktywów.

Vitalik Buterin Sprzedaje Swoje Ethereum Nadchodza Dalsze Spadki 669906a, NEWSFIN

ETH w rękach mega-wielorybów / Źródło: X

Natomiast analityk “Immortal Crytpo” również przewiduje dalsze spadki dla Ethereum. W dniu 25 września prognozował, że ceny mogą spaść z powrotem do zakresu 1300-1500 USD w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Inwestor nie był jednak zaniepokojony, mówiąc, że planuje kontynuować akumulację na tych poziomach.

“Myślę, że ETH w pewnym momencie przewyższy BTC, ale nie tak jak w poprzednim cyklu.”

Większość respondentów zgodziła się, że akumulacja jest powolną i stałą strategią. Może zapewnić solidne zyski w przyszłym roku, kiedy zmieni się dynamika cyklu.

Platforma analityczna CryptoQuant ostrzegła przed potencjalnym short squeeze dla Ethereum. Ponadto analitycy zaobserwowali ujemne stopy finansowania na rynkach instrumentów pochodnych.

Stopy finansowania reprezentują okresowe płatności dokonywane na rzecz traderów w oparciu o różnicę między rynkami kontraktów futures a cenami spot. Platforma napisała:

“Wskazuje to, że traderzy kontraktów terminowych przyjęli pesymistyczną perspektywę dla ETH, zwiększając możliwość dalszego spadku cen.”

Następnie dodała: “Konsekwentnie ujemne stopy finansowania mogą potencjalnie wywołać kaskadę krótkich likwidacji, co z kolei może doprowadzić do nagłego odbicia cen”.

Vitalik Buterin Sprzedaje Swoje Ethereum Nadchodza Dalsze Spadki F231f9f, NEWSFIN

Stopy finansowania dla ETH / Źródło: X

Perspektywy ceny Ethereum

Cena Ethereum ponownie spadła podczas poniedziałkowej porannej sesji azjatyckiej. W rezultacie ETH spadł o 1% w ciągu dnia, osiągając dzienny dołek na poziomie 1570 USD kilka godzin temu.

Vitalik Buterin Sprzedaje Swoje Ethereum Nadchodza Dalsze Spadki 3056bf5, NEWSFIN

Wykres ETH/USD dzięki BeInCrypto

Drugie największe aktywo cyfrowe odbiło się nieznacznie i w momencie pisania tego tekstu kostowało 1580 USD. Jednak dalsze spadki wydają się prawdopodobne.

Październik jest tradycyjnie niedźwiedzim miesiącem zarówno dla akcji tradycyjnych, jak i kryptowalut. Dlatego też powyższe prognozy cenowe mogą się sprawdzić w nadchodzących tygodniach.

Staking Ethereum pozostaje jednak bardzo silny. Osiągnął niedawno nowy rekord wszech czasów, więc długoterminowe perspektywy są pozytywne.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą Bitcoina (BTC) przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *