TOP 4 najlepsze kryptowaluty na wrzesień 2023 roku

Top 4 Najlepsze Kryptowaluty Na Wrzesień 2023 Roku 1e3d0e3, NEWSFIN

Sierpień był niedźwiedzim miesiącem dla rynku kryptowalut. Było to zauważalne zarówno w przypadku Bitcoina (BTC), jak i różnych altcoinów, które doświadczyły znacznych spadków od czasu ich rocznych szczytów z lipca.

Pomimo niedźwiedziego rynku kryptowalut, niektóre altcoiny mają bycze formacje. Mając to na uwadze, BeInCrypto przedstawia ranking TOP 4 najlepsze kryptowaluty na wrzesień 2023 roku, które mogą osiągnąć nowe rekordy wszech czasów (ATH).

Najlepsze kryptowaluty: Liczba fal dla OKB wspiera nowy rekord wszech czasów

Cena OKB znacznie wzrosła od czerwca 2021 roku. Wzrost ten przypomina pięciofalowy ruch w górę (kolor biały). Jeśli tak, to obecnie altcoin znajduje się w fali czwartej tej liczby fal Elliotta.

Analitycy techniczni wykorzystują teorię fal Elliotta do określenia kierunku trendu poprzez badanie powtarzających się długoterminowych wzorców cenowych i psychologii inwestorów.

Fala czwarta przybrała kształt trójkąta symetrycznego, który jest najczęstszym jej kształtem. Wspiera to najbardziej prawdopodobną liczbę fal i akcję cenową, sugerując, że oczekuje się ostatecznego wybicia z trójkąta.

Jeśli OKB się wybije, następny opór będzie na poziomie 72,10 USD, co stanowi nowy rekord wszech czasów. Cel znajduje się na 1,61 Fib przedłużenia fali czwartej. Jest on również zgodny z projekcją długości trójkąta do punktu wybicia (biały). Znajduje się on 70% powyżej obecnej ceny.

Top 4 Najlepsze Kryptowaluty Na Wrzesień 2023 Roku 10c2117, NEWSFIN

Wykres OKB/USDT dzięki Tradingview

Pomimo tej byczej prognozy cenowej OKB, załamanie z trójkąta i obszaru wsparcia na 42 USD będzie oznaczać, że trend jest nadal niedźwiedzi. W takim przypadku cena może spaść o 25% do następnego wsparcia w pobliżu 30 USD.

Ocean Protocol (OCEAN) wykazuje oznaki wybicia

Kolejny na liście TOP 4 najlepsze kryptowaluty jest Ocean Protocol. Cena OCEAN doświadczyła spadku poniżej opadającej linii oporu po osiągnięciu ATH na poziomie 1,94 USD w kwietniu 2021 roku. Ten trend spadkowy utrzymywał się przez 829 dni. W tym czasie cena podjęła sześć nieudanych prób wybicia się z tej linii trendu (czerwone ikony).

Ponieważ linie trendu mają tendencję do tracenia na sile przy każdym dotknięciu, istnieje większe prawdopodobieństwo ostatecznego wybicia z niej.

Co więcej, od początku lutego cena porusza się w ramach równoległego kanału spadkowego (kolor biały). Formacja ta jest zwykle związana z ruchami korekcyjnymi. W rezultacie najbardziej prawdopodobnym przyszłym scenariuszem cenowym jest wybicie z tego kanału. Oczekiwanie to jest zgodne z powtarzającymi się próbami wybicia, które osłabiają opór ustanowiony w długim okresie.

Top 4 Najlepsze Kryptowaluty Na Wrzesień 2023 Roku 1e924d4, NEWSFIN

Wykres OCEAN/USDT dzięki Tradingview

Niemniej jednak, osiągnięcie tego poprzedniego szczytu byłoby wyzwaniem, biorąc pod uwagę znaczną różnicę ponad 500% między ATH a obecną ceną.

Bardziej realistycznym celem po udanym długoterminowym wybiciu byłaby strefa oporu 1 USD. Obszar ten jest o 215% wyższy niż obecna cena.

Najlepsze kryptowaluty: Bitcoin Cash (BCH) pokonuje korektę

Cena BCH rozpoczęła ruch wzrostowy w listopadzie 2022 roku. Po utworzeniu wyższego dołka w czerwcu 2023 r., cena przyspieszyła tempo wzrostu. Doprowadziło to do nowego rocznego szczytu na poziomie 329 USD.

Cały ruch w górę wygląda jak pięciofalowy wzrost. Jeśli tak, to cena BCH zakończyła falę czwartą, odbijając się od poziomu wsparcia przy zniesieniu 0,618 Fib w dniu 17 sierpnia (zielona ikona). Oprócz potwierdzenia wsparcia Fib, odbicie potwierdziło również linię wsparcia opadającego kanału równoległego.

Jeśli fala piąta się zrealizuje, cena BCH wybije się z kanału spadkowego i osiągnie szczyt na poziomie prawie 400 USD. Chociaż nie jest to nowy rekord wszech czasów, wciąż jest to wzrost o 90% w stosunku do obecnej ceny.

Top 4 Najlepsze Kryptowaluty Na Wrzesień 2023 Roku B08ba10, NEWSFIN

Wykres BCH/USDT dzięki Tradingview

Jednak pomimo tej byczej prognozy ceny BCH, zamknięcie poniżej linii oporu kanału będzie oznaczać, że wybicie było nieważne. W takim przypadku cena może spaść o 35% do najbliższego wsparcia na poziomie 140 USD.

Toncoin (TON) może osiągnąć szczyt we wrześniu

Ostatni na liście TOP 4 najelpsze kryptowaluty jest Toncoin. Cena TON spadła poniżej opadającej linii oporu od grudnia 2022 roku. Odrzucenie w kwietniu 2023 r. (czerwona ikona) spowodowało gwałtowny spadek, który doprowadził do dołka na poziomie 0,96 USD z dnia 11 czerwca.

Jednak od tego czasu cena rośnie. Po początkowym odchyleniu TON odzyskał poziomy obszar 1,35 USD, potwierdzając go jako wsparcie.

Teraz TON próbuje wybić się z opadającej linii oporu. Cena prawdopodobnie przesunie się do następnego poziomego oporu na poziomie 2,60 USD, jeśli się to uda. Byłby to wzrost o 50%, mierząc od obecnej ceny.

Top 4 Najlepsze Kryptowaluty Na Wrzesień 2023 Roku 9d4f2e4, NEWSFIN

Wykres TON/USDT dzięki Tradingview

Jednak bycza prognoza ceny TON będzie nieważna, jeśli altcoin nie zdoła się przebić. W takim przypadku najbardziej prawdopodobnym rezultatem będzie spadek o 22% do wsparcia na poziomie 1,35 USD.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *