Te 4 kryptowaluty mogą we wrześniu spaść do nowych dołków

Te 4 Kryptowaluty Mogą We Wrześniu Spaść Do Nowych Dołkoacutew 5d3ee9e, NEWSFIN

Sierpień był spadkowym miesiącem dla rynku kryptowalut. Było to widoczne zarówno w przypadku Bitcoina (BTC), jak i różnych innych altcoinów.

Chociaż istnieje nadzieja, że bycze odwrócenie rozpocznie się we wrześniu, te cztery kryptowaluty mają negatywne perspektywy. Sugeruej to, że najgorsze dopiero nadejdzie.

4 kryptowaluty: DASH spada do najniższej ceny od 2017 roku

Niedźwiedzie kryptowaluty zaczynamy od DASH. Cena tokena spada od rekordu wszech czasów (ATH) na poziomie 1625 USD z grudnia 2017 roku. Dwa lata później cena odbiła się od horyzontalnego obszaru wsparcia na 40 USD (zielona ikona), tworząc długi dolny knot i inicjując ruch wzrostowy.

Jednak w maju 2021 r. cena DASH ponownie odwróciła się w niedźwiedzim kierunku. W lipcu 2023 r. kurs ostatecznie załamał się z horyzontalnego obszaru wsparcia na 40 USD, osiągając w dniu 17 sierpnia nowy dołek wszech czasów (ATL) na poziomie 23,86 USD. Była to najniższa cena od lutego 2017 roku.

Tygodniowy wskaźnik RSI wspiera kontynuację spadków. Oceniając warunki rynkowe, inwestorzy używają RSI jako wskaźnika dynamiki, aby określić, czy rynek jest wykupiony czy wyprzedany. Ponadto decydują, czy akumulować, czy sprzedawać aktywa.

Jeśli odczyt RSI jest powyżej 50, a trend jest wzrostowy, byki nadal mają przewagę. Jednak jeśli odczyt jest poniżej 50, jest odwrotnie. Aktualnie wskaźnik jest poniżej 50 (czerwona ikona) i spada, co jest sygnałem niedźwiedziego trendu.

Te 4 Kryptowaluty Mogą We Wrześniu Spaść Do Nowych Dołkoacutew 36dde6f, NEWSFIN

Wykres DASH/USDT dzięki Tradingview

Jeśli spadek będzie kontynuowany, kolejny najbliższy obszar wsparcia znajdzie się na poziomie 10 USD. Oznaczałoby to spadek o 60% w stosunku do obecnej ceny. Z drugiej strony, powrót do obszaru oporu na 40 USD będzie oznaczał wzrost o 55%.

Algorand (ALGO) spada do nowego ATL

Cena ALGO spadała od szczytu na poziomie 2,99 USD z listopada 2021 roku. Spadek był szybki i bez retrakcji, podążając za stromą opadającą linią oporu. Niedawno linia ta spowodowała odrzucenie w kwietniu 2023 roku.

Następnie ALGO odbił się od horyzontalnego obszaru na 0,11 USD i 17 sierpnia osiągnął nowy ATL poziomie 0,08 USD. Następnie ALGO nie zdołało odbić się i zamknąć powyżej horyzontalnego obszaru 0,11 USD. Co więcej, nadal podąża za wspomnianą wcześniej opadającą linią oporu.

Ponieważ cena znajduje się na najniższym poziomie w historii, do określenia następnego poziomu wsparcia można użyć zewnętrznego zniesienia Fib. Prowadzi to do poziomu wsparcia przy 0,072 USD. Byłby to spadek o 25% mierzony od bieżącej ceny.

Te 4 Kryptowaluty Mogą We Wrześniu Spaść Do Nowych Dołkoacutew 20666ed, NEWSFIN

Wykres ALGO/USDT dzięki Tradingview

Z drugiej strony, odzyskanie obszaru 0,11 USD i wybicie z długoterminowej linii oporu może spowodować wzrost o 200% do kolejnego oporu na poziomie 0,29 USD. Obecnie wydaje się to mało prawdopodobne.

Cena EOS zbliża się do ATL

EOS spada od czasu osiągnięcia niższego szczytu w czerwcu 2021 roku. W ciągu ostatniego roku kilkakrotnie odbijała się od horyzontalnego obszaru wsparcia na 0,90 USD. Jednak czerwcowe załamanie unieważniło ważność obszaru wsparcia. Spadek doprowadził do niemal najniższego w historii poziomu na 0,50 USD w dniu 17 sierpnia.

Chociaż EOS nieznacznie wzrósł od czasu odbicia, było ono w dużej mierze nieistotne. Cena nadal znajduje się 50% poniżej horyzontalnego obszaru 0,90 USD, który ma teraz działać jako opór.

Te 4 Kryptowaluty Mogą We Wrześniu Spaść Do Nowych Dołkoacutew 10ca2b7, NEWSFIN

Wykres EOS/USDT dzięki Tradingview

Tak więc, najbardziej prawdopodobna prognoza ceny EOS jest niedźwiedzia. Jeśli EOS załamie się z horyzontalnego obszaru 0,50 USD, może spaść o kolejne 80%. Wtedy osiągnie kolejne wsparcie Fib na poziomie 0,13 USD.

Tezos (XTZ) kończy niedźwiedzie kryptowaluty

Od końca 2022 r. cena XTZ znajduje się w horyzontalnym obszarze wsparcia na 0,72 USD. W tym czasie trzykrotnie (zielone ikony) odbiła się wewnątrz tego obszaru. Jednak każde odbicie było słabsze od poprzedniego.

Oznacza to słabnący impet i sugeruje, że niedźwiedzie stopniowo przejmują kontrolę. W związku z tym wkrótce może nastąpić ostateczne załamanie z obszaru 0,72 USD.

Obecność opadającej linii oporu dodatkowo wspiera tę niedźwiedzią prognozę ceny XTZ. Jeśli XTZ się załamie, może spaść o 30%, osiągając kolejne wsparcie na poziomie 0,50 USD. Byłoby to bardzo blisko ATL na poziomie 0,48 USD.

Te 4 Kryptowaluty Mogą We Wrześniu Spaść Do Nowych Dołkoacutew B1507e5, NEWSFIN

Wykres XTZ/USDT dzięki Tradingview

Z drugiej strony, przebicie linii oporu będzie oznaczać, że trend jest byczy. Może to doprowadzić do wzrostu ceny o 80% do poziomu 1,25 USD.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *