Sprawdź 4 traderów, którzy zarobili na handlu Bitcoinem w sierpniu

Sprawdź 4 Traderoacutew Ktoacuterzy Zarobili Na Handlu Bitcoinem W Sierpniu E60adac, NEWSFIN

Cena Bitcoina (BTC) spadła w sierpniu, nie zdoławszy powrócić powyżej obszaru oporu przy 30 000 USD. Spadek ten osiągnął dołek na poziomie 25 166 USD w dniu 17 sierpnia.

Tych 4 traderów kryptowalutowych zastosowało różne metody, aby przewidzieć, że ruch będzie niedźwiedzi w sierpniu. Tym samym osiągnęli oni spore zyski na Bitcoinie.

Liczba fal Elliotta przewiduje szczyt i następujący po nim spadek

Teoria fal Elliotta obejmuje analizę powtarzających się długoterminowych wzorców cenowych i psychologii inwestorów w celu określenia kierunku trendu. Ta metoda handlowa trafnie przewidziała, że cena BTC osiągnęła już szczyt i będzie nadal spadać w sierpniu.

Na początku sierpnia specjalista od teorii fal Elliotta @XForceGlobal napisał na X, że cena BTC osiągnęła lokalny szczyt i koryguje się. Podał początkowy cel na poziomie 26 000 USD. Co więcej, stwierdził, że spadek może potrwać aż do 23 000 USD.

W momencie publikacji tweeta cena BTC wynosiła blisko 29 000 USD. Dalej nastąpił gwałtowny spadek, który doprowadził do dołka na poziomie 25 166 USD w dniu 17 sierpnia. Od czasu tweeta (biały) do najniższego poziomu, cena BTC spadła o 13%.

Jednak od tego czasu cena gwałtownie się odbiła, nie spadając do poziomu 23 000 USD. Nadal możliwe jest, że Bitcoin spadnie do 23 000 USD. Istnieją jednak dwa różne sposoby, w jakie Bitcoin może tam dotrzeć.

Sprawdź 4 Traderoacutew Ktoacuterzy Zarobili Na Handlu Bitcoinem W Sierpniu 0306c4c, NEWSFIN

Wykres BTC/USDT dzięki Tradingview

Ruchy w zakresie prawidłowo przewidują spadek

Analizy pozostałych trzech traderów kryptowalutowych, którzy podali prawidłowe prognozy Bitcoina w sierpniu, wykorzystały różne warianty ruchów w zakresie. @George1Trader użył krótkoterminowego zakresu, podczas gdy @Mesawine1 i Crypto_Chase skupili się na ruchu blisko lokalnego szczytu.

W sierpniu pojawiły się dwa główne zakresy. Pierwszy znajdował się między 29 000 a 30 000 USD (kolor czarny). Cena BTC załamała się z niego 16 sierpnia. Następnego dnia spadła do dołka nieco powyżej 25 166 USD.

Dalej cena wahała się w krótszym zakresie między 25 800 USD a 26 800 USD (kolor biały). Wybicie w dniu 29 sierpnia katalizowało obecny wzrost. Teraz możliwe jest, że szczyt zakresu na poziomie 26 800 USD będzie działał jako wsparcie.

Sprawdź 4 Traderoacutew Ktoacuterzy Zarobili Na Handlu Bitcoinem W Sierpniu E982843, NEWSFIN

Wykres BTC/USDT dzięki Tradingview

Wzrost do poprzedniego wsparcia zakresu oznaczałby ruch w górę o 6%. Natomiast spadek do obecnego dołka zakresu oznaczałby ruch w dół o 5%. Decyzja w sprawie nadchodzącego ETF na Bitcoina może mieć poważne konsekwencje dla kierunku trendu.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *