Shiba Inu (SHIB) na rozdrożu: Odbicie od wsparcia czy dalszy spadek?

Shiba Inu Shib Na Rozdrozu Odbicie Od Wsparcia Czy Dalszy Spadek 7c97df1, NEWSFIN

Shiba Inu Shib Na Rozdrozu Odbicie Od Wsparcia Czy Dalszy Spadek 8f4b852, NEWSFIN

Cena Shiba Inu (SHIB) spadła z ważnego poziomego poziomu wsparcia na 0.0000080 USD. Wskazuje to, że długoterminowy trend jest prawdopodobnie niedźwiedzi.

Odczyty z tygodniowych i dziennych przedziałów czasowych dla Shiba Inu są niedźwiedzie. Wspierają więc kontynuację spadku w kierunku następnego najbliższego wsparcia.

Cena Shiba Inu spada poniżej wsparcia

Tygodniowa analiza techniczna ceny SHIB pokazuje ruch spadkowy trwający od sierpnia. W tym czasie cena została odrzucona przez opadającą linię oporu (czerwona ikona).

Spadek spowodował utratę poziomego obszaru wsparcia przy 0,0000080 USD. Był to krytyczny obszar, ponieważ działał jako wsparcie przez większość okresu od maja 2022 r. do chwili obecnej.

Cena Shiba Inu znajduje się w połowie drogi do najbliższego wsparcia na poziomie 0,0000060 USD. Spadek do tego poziomu oznaczałby ruch w dół o kolejne 18%. Z kolei wybicie z obszaru 0,000080 USD i linii oporu może doprowadzić do wzrostu o 110% do kolejnego oporu na poziomie 0,0000150 USD.

Co ciekawe, pomimo tych niepowodzeń, portfele Shibarium osiągnęły we wrześniu poziom 1 miliona.

Shiba Inu Shib Na Rozdrozu Odbicie Od Wsparcia Czy Dalszy Spadek 36fcff5, NEWSFIN

Wykres SHIB/USDT dzięki Tradingview

Tygodniowy wskaźnik siły względnej (RSI) wykazuje tendencje spadkowe. RSI jest narzędziem używanym przez traderów do oceny, czy rynek jest wykupiony czy wyprzedany. Odczyty powyżej 50 i trend wzrostowy wskazują na korzystną pozycję dla byków. Natomiast odczyty poniżej 50 sugerują coś przeciwnego.

W tym samym czasie, gdy cena napotkała opór, wskaźnik RSI został odrzucony na linii 50 (czerwone kółko) i obecnie znajduje się poniżej niej. Te połączone czynniki wskazują na spadkowy trend, co sugeruje niedźwiedzie prognozy dla ceny Shiba Inu.

Prognoza ceny SHIB: Utrata wsparcia wznawia trend spadkowy

Dane z dziennych interwałów również wskazują na niedźwiedzi trend, widoczny przede wszystkim w akcji cenowej Shiba Inu. Jest to widoczne, gdy cena spadła poniżej rosnącej linii wsparcia, która obowiązywała od czerwca.

W dniu 17 sierpnia memecoin załamał się poniżej tej linii i potwierdził ją jako opór następnego dnia (czerwona ikona). Od tego czasu cena SHIB spada, tworząc kilka niższych szczytów.

Co więcej, dzienny wskaźnik siły względnej (RSI) sygnalizuje niedźwiedzie spadki i obecnie znajduje się poniżej poziomu 50. Dodatkowo, RSI nie wykazuje żadnych oznak byczej dywergencji.

Biorąc pod uwagę te niedźwiedzie wskaźniki, najbardziej prawdopodobna prognoza na przyszłość dla ceny SHIB sugeruje spadek do wcześniej wspomnianego długoterminowego poziomu wsparcia na poziomie 0,0000060 USD.

Shiba Inu Shib Na Rozdrozu Odbicie Od Wsparcia Czy Dalszy Spadek 9fcf1a1, NEWSFIN

Wykres SHIB/USDT dzięki Tradingview

Należy jednak zauważyć, że jeśli SHIB zdoła odzyskać poziom 0,0000080 USD, będzie to oznaczać kontynuację trendu wzrostowego i unieważnienie poprzedniego załamania.

W takim scenariuszu cena Shiba Inu mogłaby potencjalnie wzrosnąć do opadającej linii oporu na poziomie 0,000010 USD. Stanowiłoby to wzrost o 32% w stosunku do obecnej ceny.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *