SEC ujawni kluczowe dokumenty w batalii prawnej Binance

Sec Ujawni Kluczowe Dokumenty W Batalii Prawnej Binance 2b336aa, NEWSFIN

Sec Ujawni Kluczowe Dokumenty W Batalii Prawnej Binance E58de53, NEWSFIN

Sędzia okręgowy Stanów Zjednoczonych dał zielone światło Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) do ujawnienia dokumentów w pozwie przeciwko Binance US.

Początkowo dokumenty te były zapieczętowane, co oznaczało, że tylko zaangażowane strony były wtajemniczone w ich treść. Ta niedawna decyzja obiecuje jednak zapewnić opinii publicznej wgląd w te dokumenty.

SEC ujawnia dokumenty Binance US

Nowy nakaz sądowy wymaga ujawnienia 16 dokumentów. Dodatkowo, dziewięć innych zostanie częściowo ujawnionych, a ich zredagowane wersje będą dostępne publicznie.

Daty wydania są ustalone na nadchodzące tygodnie, z wyjątkiem potencjalnego sprzeciwu. Posunięcie to rzuci światło na powody, dla których SEC pierwotnie zapieczętowała te dokumenty w sprawie przeciwko Binance.

Były urzędnik SEC, John Reed Stark, postawił hipotezę, że te ukryte dokumenty mogą odnosić się do oskarżeń karnych przeciwko Binance US. W związku z tym orzeczenie sądu może być zgodne z twierdzeniami SEC dotyczącymi braku współpracy ze strony giełdy i rzekomej nieprzejrzystości podczas dochodzenia agencji.

W ostatnim czasie Binance doświadczyło znacznej rotacji kadry kierowniczej wyższego szczebla. Tylko w ostatnim kwartale odnotowano ponad 10 odejść kluczowych pracowników. Takie wzorce są również widoczne w Binance US, gdzie ustąpiły znane osobistości, takie jak dyrektor generalny Brian Shroder.

Te zmiany w przywództwie wywołały dyskusje na temat stabilności i przyszłego kierunku firmy. Pomimo tych odejść, CEO Binance Changpeng Zhao (CZ) emanuje pewnością siebie.

Odnosząc się do szeptów wokół odejścia Shrodera, CZ przedstawił to jako zasłużoną przerwę po osiągnięciu wyznaczonych kamieni milowych.

Zhao powiedział:

“Pod jego kierownictwem Binance.US pozyskało kapitał, ulepszyło swoją ofertę produktów i usług, wzmocniło wewnętrzne procesy i zyskało znaczący udział w rynku, co pomogło zbudować bardziej odporną firmę z korzyścią dla klientów.”

Ponadto Zhao ogłosił powołanie Normana Reeda, byłego urzędnika SEC i poprzedniego dyrektora wykonawczego Ripple, do nadzorowania giełdy. CZ podkreślił drastyczną transformację branży kryptowalutowej w ciągu ostatnich dwóch lat, w szczególności wskazując na trudniejszy krajobraz regulacyjny.

Binance i jego globalne podmioty stowarzyszone znalazły się pod lupą regulacyjną na wielu terytoriach międzynarodowych. Pomimo spadku udziału w rynku – spadając do najniższego w roku poziomu poniżej 40% – Binance zdecydowanie utrzymuje swoją pozycję wiodącej giełdy kryptowalut w sektorze.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *