SEC nakłada na Goldman Sachs grzywnę w wysokości 6 mln USD

Sec Naklada Na Goldman Sachs Grzywne W Wysokosci 6 Mln Usd F3d639a, NEWSFIN

Sec Naklada Na Goldman Sachs Grzywne W Wysokosci 6 Mln Usd 2621a35, NEWSFIN

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) nadal zarzuca firmom różnej wielkości i o różnym profilu, że nie są tak otwarte, jak regulator uważa za stosowne, a jej najnowszym celem jest nikt inny jak Goldman Sachs.

Agencja zawarła ugodę z bankiem inwestycyjnym. Goldman Sachs zapłaci 6 milionów dolarów kary za niedostarczenie wszystkich wymaganych informacji handlowych w ciągu dekady.

SEC żąda ujawnienia informacji od Goldman Sachs

Zgodnie z oświadczeniem SEC, przekazywane przez Goldmana informacje o obrocie papierami wartościowymi, znane jako “dane z niebieskich arkuszy”, były dalekie od dostarczenia wszystkich niezbędnych danych handlowych.

W ciągu dziesięciu lat Goldman przekazał nie mniej niż 22 000 błędnych raportów. SEC znalazła 43 rodzaje pominięć lub innych błędów w arkuszach. W związku z tym w sumie zgłoszenia dotyczące 163 milionów transakcji nie zawierały właściwych, wymaganych prawem ujawnień.

Co więcej, SEC zarzuca Goldmanowi brak odpowiednich wewnętrznych procesów weryfikacyjnych. Nie mógł więc zweryfikować, czy przekazuje pełne i prawidłowe informacje.

Bank inwestycyjny nie kwestionuje roszczeń SEC. Zgodził się zaakceptować wotum nieufności i wysoką karę.

Powiązania Goldman Sachs z kryptowalutami

Dlaczego Goldman znalazł się na celowniku SEC? Organ regulacyjny wydaje się niechętny każdej instytucji finansowej, która wykazuje zbyt dużą autonomię. Oczekuje, że banki i firmy zgodzą się z przewodniczącym SEC Garym Genslerem. Podzielać jego niechęć do dziedziny, którą nazwał “pełną oszustw i naciągaczy”.

Ale Goldman w ostatnich miesiącach dawał pozytywne sygnały na temat kryptowalut. Tej samej klasy aktywów, wobec której obecny przewodniczący SEC publicznie wyraził wstręt.

W lutym w wywiadzie dla CNBC Mathew McDermott, globalny szef Goldmana ds. aktywów cyfrowych, przyznał, że firma ma dział handlu kryptowalutami.

Wyobraził sobie większą rolę kryptowalut. Pochwalił też tokenizację i transformacyjny wpływ walut cyfrowych na rynki finansowe.

McDermott opisał “podekscytowanie” “widząc, jak ta technologia może wpływać na wiele różnych części systemu finansowego i mieć realny wpływ komercyjny”.

Sec Naklada Na Goldman Sachs Grzywne W Wysokosci 6 Mln Usd 076d85a, NEWSFIN

Goldman Sachs utrzymuje dział handlu kryptowalutami i przewiduje większe zaangażowanie na rynku aktywów cyfrowych. Źródło: TradingView

Szef aktywów cyfrowych Goldman Sachs dokonuje śmiałej prognozy

Czy więcej firm i banków przyjmie kryptowaluty? To wciąż wczesne etapy, ale McDermott nie ma wątpliwości, w którą stronę wieje wiatr.

“Jesteśmy na tak wczesnym etapie, jeśli chodzi o jego przyjęcie, ale kiedy patrzysz na rynek i widzisz szeroki zakres instytucji finansowych budujących swoje zespoły aktywów cyfrowych, ich strategie aktywów cyfrowych, czy to po stronie sprzedaży, czy po stronie kupna, jest to po prostu super ekscytujące” – powiedział.

SEC Gary’ego Genslera mogła poczuć prowokację, czytając takie komentarze. Jeszcze bardziej wyraźne poparcie dla kryptowalut pochodzi bezpośrednio z ust Goldmana.

Na swojej stronie internetowej Goldman stwierdza: “Blockchain ma potencjał, aby zmienić sposób, w jaki kupujemy i sprzedajemy, wchodzimy w interakcje z rządem i weryfikujemy autentyczność wszystkiego, od tytułów własności po organiczne warzywa”.

“Łączy w sobie otwartość Internetu z bezpieczeństwem kryptografii, aby zapewnić wszystkim szybszy i bezpieczniejszy sposób weryfikacji kluczowych informacji i budowania zaufania”.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *