Popularność tokenów AI uzależniona od Worldcoina (WLD)

Popularność Tokenoacutew Ai Uzależniona Od Worldcoina Wld 9e37339, NEWSFIN

Popularność Tokenoacutew Ai Uzależniona Od Worldcoina Wld 56174d5, NEWSFIN

Wzrost popularności projektu Worldcoin (WLD) skierował uwagę społeczności na tokeny sztucznej inteligencji (AI), jednak na rynku panuje stagnacja.

Według analityków Kaiko wolumen obrotu tokenami AI stale rósł w ostatnim miesiącu lata. Od końca lipca do końca sierpnia wzrósł z 570 mln dolarów do 870 mln dolarów. 

Spadek popularności sztucznej inteligencji

Analityk Kaiko Desislava Yaneva stwierdziła, że ​​przyczyną spadku popularności tokenów AI w lipcu był wzrost negatywnych nastrojów na rynku kryptowalut. Ponadto całkowite otwarte zainteresowanie pięcioma największymi tokenami AI, z wyłączeniem WLD, spadło prawie trzykrotnie – z 170 milionów dolarów w lutym do 60 milionów dolarów w sierpniu.

Popularność Tokenoacutew Ai Uzależniona Od Worldcoina Wld B27cc2f, NEWSFIN

Tygodniowe dane dotyczące wolumenu obrotu / Źródło: www.Twitter.com

Posiadacze Worldcoin ponieśli straty

Na początku września analitycy IntoTheBlock odkryli, że około 90% posiadaczy WLD straciło pieniądze z powodu spadku ceny tokena.

Co więcej, między 24 lipca a 31 sierpnia liczba aktywnych portfeli Worldcoin spadła aż o 94%, z 2270 do 137. W międzyczasie liczba nowych adresów spadła o 98%, z 2260 utworzonych w dniu premiery do 50 zarejestrowanych w sierpniu 31.

Duży spadek aktywności użytkowników WLD odzwierciedla obawy organów regulacyjnych dotyczące prywatności danych oraz braku wyraźnych zachęt i użyteczności projektu.

Tokeny AI nie przyciągają inwestorów

Pojawienie się chatbota ChatGPT z OpenAI w listopadzie 2022 roku zapoczątkowało falę produktów opartych na sztucznej inteligencji. W rezultacie kryptowaluty związane ze sztuczną inteligencją szybko zaczęły zyskiwać na popularności.

Jednak pod koniec lipca analitycy Kaiko odnotowali najniższy wolumen obrotu tokenami AI od początku roku. Tym samym dane dotyczące sześciu tokenów AI o największej kapitalizacji rynkowej – The Graph (GRT), Render (RNDR), Injective (INJ), Oasis Network (ROSE), SingularityNET (AGIX) oraz Fetch.ai (FET) wykazały, że wolumen obrotu tymi monetami spadł do najniższego poziomu od stycznia.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *