Oto prawdziwy przykład manipulacji rynkiem kryptowalut

Oto Prawdziwy Przykład Manipulacji Rynkiem Kryptowalut Dc81948, NEWSFIN

9 września w świecie kryptowalut zawrzało od plotek. Fałszywe doniesienia medialne głosiły, że Blackrock, największa na świecie firma inwestycyjna, przejmie platformę krypto pożyczek od Voyager Digital.

Fake news w największych mediach

Voyager ogłosił upadłość w 2022 roku i od tego czasu zmaga się z trudnościami. Według plotek, firma miałaby zostać przejęta przez BlackRock. Szybko jednak okazało się, że źródło nie było zbyt wiarygodne.

Pomimo ostrzeżeń, wiele mediów pomogło rozpowszechnić fałszywe wiadomości bez odpowiedniej weryfikacji. Jednym z takich źródeł była nawet szanowana Associated Press (AP), która opublikowała plotkę jako oficjalny komunikat prasowy.

Dziennikarz Colin Wu szybko poinformował, że nie pochodził on od Voyagera, ale z fałszywego konta na Twitterze z tylko jednym obserwującym.

Wpływ plotek na kurs VGX

Plotki te miały natychmiastowy wpływ na wartość cyfrowej waluty Voyagera, zwanej VGX. W ciągu kilku godzin od rozpowszechnienia fałszywych wiadomości jej wartość tymczasowo wzrosła do 0,15335 USD.

Nie wiadomo jeszcze, kto stał za rozpowszechnianiem fake newsa. Wydaje się jednak, że głównym celem było sztuczne zwiększenie wartości tokena VGX.

Chociaż początkowo plan wydawał się działać, wkrótce wyszło szydło z worka, a wartość tokena ponownie poszybowała w dół o 15%. VGX w momencie pisania tego tekstu kosztuje 0,133 USD.

Oto Prawdziwy Przykład Manipulacji Rynkiem Kryptowalut 6bd6c64, NEWSFIN

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *