Nowy rekord wszech czasów dla Ethereum (ETH)!

Nowy Rekord Wszech Czasoacutew Dla Ethereum Eth B209e6a, NEWSFIN

Po raz pierwszy od aktualizacji z POW na POS, łączna wartość kontraktów Ethereum 2.0 przekroczyła 30 milionów ETH. Podobnie dane dotyczące łańcucha dostaw pokazują, że ostatnie oświadczenie Fed miało pozytywny wpływ na nastroje inwestorów. Czego jednak powinniśmy się spodziewać w perspektywie średnio- i długoterminowej?

Po tygodniowym rajdzie, w środę cena Ethereum ponownie zmieniła kolor na czerwony. Odkąd amerykański Fed ogłosił pauzę w stopach procentowych, inwestorzy spot starają się zlikwidować swoje pozycje. Za kukisami jednak, długoterminowi posiadacze Ethereum dorzucili dodatkowe 126 milionów USD w puli stakingu.

Staking Ethereum osiąga najwyższy poziom w historii

Depozyty stakowane w Ethereum znacznie wzrosły przed ostatnim posiedzeniem Fed. Tym samym łączna wartość kontraktów Ethereum 2.0 wzrosła do 30 milionów ETH po raz pierwszy od czasu przejścia sieci na mechanizm konsensusu Proof of Stake .

Według danych dotyczących łańcucha zebranych przez Glassnode, długoterminowi posiadacze Ethereum stakowali od początku miesiąca 856 709 ETH.

Jak pokazano na poniższym wykresie, łączna wartość kontraktów ETH 2.0 na dzień 31 sierpnia wyniosła 29,23 mln ETH. Na zamknięcie 20 września liczba ta wzrosła do 30,09 mln ETH.

Nowy Rekord Wszech Czasoacutew Dla Ethereum Eth 1229249, NEWSFIN

Całkowita wartość ETH postawionych w stakingu: Glassnode

Dla przypomnienia, wartość kontraktów ETH 2.0 reprezentuje ilość monet ETH zdeponowanych w kontraktach stakingowych sieci Ethereum 2.0. Wzrost liczby depozytów stakingowych znacząco poprawia bezpieczeństwo protokołów konsensusu Proof of Stake (PoS) .

Podobnie rosnące zainteresowanie inwestorów stakowaniem wskazuje, że są oni pewni rentowności sieci Ethereum.

W sumie w Beacon Chain postawiono obecnie ponad 48,6 miliarda USD. Oznacza to, że ponad 25% ze 120 227 795 ETH znajdujących się w obiegu jest obecnie zamkniętych w smart kontraktach .

W średnim terminie ten masowy napływ usług POS może przyczynić się do znacznego wzrostu ceny Ethereum.

Czy Fed dał Ethereum prezent?

Po wzroście trwającym tydzień, w środę cena ETH ponownie zaczęła spadać. Nie bez powodu. Inwestorzy na rynku kasowym postanowili spieniężyć swoje zyski przed posiedzeniem Fed.

Chociaż rentowność amerykańskich obligacji rządowych pozostaje niezmieniona, wieloryby Ethereum postawiły dodatkowe 77 800 ETH. Przy obecnych cenach oznacza to około 126 milionów USD.

Jak pokazano na poniższym wykresie, depozyty stakowane w Ethereum zaczęły rosnąć około 17 września, na kilka dni przed potwierdzeniem pauzy przez amerykański Fed.

Nowy Rekord Wszech Czasoacutew Dla Ethereum Eth C846d20, NEWSFIN

Wpłaty za staking ETH a wypłaty: TheBlock

Przypominamy, że wypłaty ze stakingu ETH 2.0 zostały aktywowane 12 kwietnia wraz z wypuszczeniem aktualizacji Shappella. Od tego czasu zmiany w wolumenie wypłat i depozytów dały nam kluczowy wgląd w dynamikę rynku.

Ponieważ obstawianie Ethereum wymaga minimalnego depozytu w wysokości 32 ETH (czyli około 52 000 USD) , większość graczy to wieloryby lub instytucje. Możemy zatem wywnioskować, że ta kategoria inwestorów uważa stakowanie za bardziej opłacalną alternatywę dla instrumentów inwestycyjnych TradFi .

Prognoza ETH: cena 3000 USD podczas następnej hossy?

Ostatni raz cena ETH przekroczyła 2000 USD 14 lipca 2023 r. Jednak od tego czasu 3,5 miliona monet zostało wycofanych z obiegu i postawionych w kontraktach Ethereum 2.0.

Choć tymczasowy, ten spadek podaży może popchnąć cenę ETH w stronę 3000 USD.

Wskaźnik In/Out of Money Around Price , który daje nam wyobrażenie o średniej cenie zakupu monet w obiegu, również potwierdza tę hipotezę.

Tak więc, jeśli Ethereum zdoła przekroczyć granicę 2100 USD, może z łatwością zbliżyć się do 3000 USD.​​

Jak widać poniżej, 9,06 miliona adresów, które zakupiły 37,15 miliona ETH po średniej cenie 2160 USD, tworzy największą grupę posiadaczy ETH. Tak więc, jeśli wartość kontraktów stakingowych Ethereum będzie nadal rosła, aktywa mogą z łatwością osiągnąć 3000 USD.

Nowy Rekord Wszech Czasoacutew Dla Ethereum Eth 854fee3, NEWSFIN

IOMAP – Wskaźnik ETH: IntoTheBlock

Z drugiej strony, kryptowaluta Vitalika Buterina może spaść jeszcze niżej, jeśli straci wsparcie w wysokości 1500 USD. Jednakże, jak pokazano poniżej, pod ponad 3,72 milionami adresów kupiono 7,6 miliona monet po cenie minimalnej wynoszącej 1526 USD. Jeśli zdecydują się na pokrycie swoich pozycji, zamiast je likwidować, cena ETH może się odbić.

Istnieje ponadto pewne ryzyko, że ETH spadnie nawet do 1400 USD, jeśli straci wsparcie w wysokości 1500 USD.

Morał z tej historii: dla społeczności Ethereum wszystko przychodzi w swoim czasie. Wystarczy uzbroić się w cierpliwość.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *