Najbliższa środa będzie kolejnym ważnym dniem dla Bitcoina

Najbliższa środa Będzie Kolejnym Ważnym Dniem Dla Bitcoina 7e33782, NEWSFIN

Cena Bitcoina nadal zachowuje się stosunkowo słabo, pomimo faktu, że już w przyszłym roku dojdzie do halvingu i prawdopodobnie powstania amerykańskiego funduszu ETF na Bitcoina. Zasadniczo można powiedzieć, że sytuacja pierwotnej kryptowaluty wygląda obecnie byczo. Zwłaszcza, że właśnie wyszliśmy z długiego rynku niedźwiedzia. Jedynym problemem jest sytuacja makroekonomiczna, której przyjrzymy się w dzisiejszym artykule. Środa i czwartek mogą bowiem okazać się kluczowe dla kursu BTC.

Co wydarzy się w środę i czwartek?

Amerykański bank centralny przez ostatnie 17 miesięcy agresywnie podnosił stopy procentowe, aby okiełznać inflację. Środa to dzień, w którym otrzymamy świeże dane o inflacji ze Stanów Zjednoczonych.

Najbliższa środa Będzie Kolejnym Ważnym Dniem Dla Bitcoina 0b8bf15, NEWSFIN

źródło: ForexFactory

W środę zaczniemy od amerykańskiego wskaźnika cen konsumpcyjnych (CPI, wykres powyżej). W ubiegłym miesiącu wyniósł on 3,2%, co oznacza spadek z poziomu 3,0% miesiąc wcześniej. Oczekuje się, że w tym miesiącu CPI ponownie wzrośnie do 3,6%.

Wzrost ten wydaje się być spowodowany wyższymi cenami ropy i benzyny. Tak więc wygląda na to, że inflacja jest bardziej stabilna niż się spodziewano i że będziemy musieli radzić sobie z wysokimi stopami procentowymi amerykańskiego banku centralnego przez stosunkowo długi czas.

Najbliższa środa Będzie Kolejnym Ważnym Dniem Dla Bitcoina 1fc3c58, NEWSFIN

Ponadto w czwartek ważnym wskaźnikiem kondycji amerykańskiej gospodarki będzie sprzedaż detaliczna. Jeśli jej wzrost nie rozczaruje, Ameryka będzie na razie w dobrej formie, jeśli chodzi o recesję. Oczekuje się, że wzrośnie ona o 0,2% w porównaniu z ubiegłym miesiącem. Niepowodzenie w tym obszarze może spowodować pewne zawirowania.

Co to oznacza dla kursu Bitcoina?

To może być niestabilny tydzień dla Bitcoina, ponieważ dane o inflacji są ważne dla kolejnych decyzji amerykańskiego banku centralnego w sprawie stóp procentowych. Jeśli inflacja wzrośnie bardziej niż oczekiwano, może to spowodować dodatkowe podwyżki stóp procentowych.

W tej chwili gospodarka USA wydaje się wystarczająco solidna, aby to zaakceptować. Nawet jeśli dodatkowe podwyżki stóp procentowych nie nastąpią, wzrost inflacji nie jest obecnie korzystny dla Bitcoina. W końcu oznacza to, że ponowny spadek stóp procentowych potrwa dłużej.

Z tego powodu oczekiwane obecnie dane wydają się szczególnie pozytywne dla dolara amerykańskiego, ponieważ mogą zmusić amerykański bank centralny do dłuższego utrzymania restrykcyjnej polityki.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *