Miliardy dolarów wpakowane w Bitcoina w 2024 roku

Miliardy Dolaroacutew Wpakowane W Bitcoina W 2024 Roku 282b240, NEWSFIN

Rynek Bitcoina po ostatnim wzroście po wygranej Grayscale nad SEC ustabilizował się. Kilkuprocentowy wzrost po tej informacji topnieje. Sentyment na rynku się zmienia, a pozytywne doniesienia nie wywołują już takiej euforii na rynku, jak kiedyś.

Na rynku istnieje jednak duża część analityków oraz entuzjastów, którzy przekonani są o ogromnych wzrostach już w kolejnym roku. Czy początek hossy jest tuż za rogiem? Analityk Bloomberg Intelligence jest tego pewny.

Analityk Bloomberg o funduszach w branży krypto

Jamie Coutts, analityk w Bloomberg Intelligence, jest szalenie optymistyczny w stosunku do roku 2024 pod kątem wartości Bitcoina i pozostałych aktywów cyfrowych. W swoim wpisie na portalu społecznościowym X należącym do Elona Muska, Coutts wypowiedział się na temat roli funduszy w świecie krypto.

Analityk uważa, że Ameryka jest obecnie odpowiedzialna za 80 procent całego kapitału funduszy na Bitcoina, pomimo negatywnego stanowiska Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w sprawie Bitcoina, oraz pozostałych projektów w tym sektorze.

Jamie Coutts zauważa ogromną dominację Grayscale, czyli zdecentralizowanego funduszu finansowego, który odpowiada za 55% całego kapitału wszystkich funduszy. Warto dodać, że we wtorek, 29 sierpnia, Grayscale Investments LLC odniosło ważne zwycięstwo przeciwko Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). W związku z tym SEC będzie musiała ponownie przeanalizować wniosek Grayscale i podjąć decyzję w sprawie zatwierdzenia ETF-ów na Bitcoina.

Miliardy dolarów w Bitcoina?

Coutts prognozuje, że rok 2024 może okazać się znakomitym okresem dla Bitcoina, zwłaszcza w świetle znacznego napływu kapitału do amerykańskich funduszy ETF. W związku z tym istotne będzie wprowadzenie na rynek dedykowanego funduszu ETF, pomimo że wciąż nie ma na nie “zielonego światła”. Ilość kapitału reprezentuje poniżej przedstawiony wykres. Niebieski słupek wskazuje dominację funduszu na Bitcoina firmy Grayscale w porównaniu z pozostałymi uczestnikami rynku.

Nie ulega wątpliwości, że potencjał Bitcoina jest ogromny. Jego historia, od czasu, gdy pojawił się jako koncept cyfrowej waluty, do teraz, jest pełna wzlotów i upadków. Rok 2024, jeśli faktycznie stanie się epokowym momentem dla kryptowalut, może przynieść nie tylko wzrosty cenowe. Być może w przyszłości zyska powszechną akceptację, a społeczność traktować będzie go jako element tradycyjnego systemu finansowego.

Aktywność sieci Bitcoin (BTC) rośnie

Jamie Coutts, analityk Bloomberg, przedstawia również swoje wnioski, co do aktywności sieci Bitcoina. Zauważa on, że aktywność dynamicznie wzrasta, a jest to częściowo skutkiem ostatniego orzeczenia sądu amerykańskiego dotyczącego sporu między Grayscale a Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Jednocześnie Coutts zauważa intrygującą tendencję inwestorów, którzy w perspektywie wprowadzenia ETF Spot Bitcoin akumulują obecnie Bitcoiny. Pomimo akceptowalnej ceny BTC, wartość cyfrowego złota nie prezentuje się wyjątkowo spektakularnie.

Analityk twierdzi, że aktualnie brakuje również wyraźnego byczego impetu, który mógłby napędzić rynek. Może to wynikać z pewnej niepewności związanej z perspektywami dotyczącymi funduszy ETF na Bitcoina. Coutts podkreśla, że cały ten proces wymaga aprobaty ze strony Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Na ten moment jest to dość duża bariera, aby skutecznie budować pozytywny wizerunek wśród uczestników rynku. Bez wątpienia jest to kluczowy czynnik wpływający na dynamiczny rozwój Bitcoina w najbliższym czasie.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *