MicroStrategy sprzedaje własne akcje i kupuje Bitcoina za 174 mln USD

Microstrategy Sprzedaje Wlasne Akcje I Kupuje Bitcoina Za 174 Mln Usd 7a0731a, NEWSFIN

Microstrategy Sprzedaje Wlasne Akcje I Kupuje Bitcoina Za 174 Mln Usd E584664, NEWSFIN

Michael Saylor, współzałożyciel firmy MicroStrategy, ogłosił, że firma zakupiła 5 445 Bitcoinów (BTC) po średniej cenie 27 053 USD.

Zgodnie z dokumentem Form 8-K, MicroStrategy zgromadziło 5 445 Bitcoinów w okresie od 1 sierpnia do 24 września. W tym czasie firma zainwestowała 147,3 miliona USD, kupując Bitcoina po średniej cenie 27 053 USD.

MicroStrategy inwestuje 4,68 miliarda USD

Kryptowalutowy gigant, MicroStrategy, sprzedał 403 362 akcje klasy A o wartości 147,3 miliona USD, aby sfinansować zakupy Bitcoina. 1 sierpnia BeInCrypto informowało, że firma planuje sprzedać akcje zwykłe klasy A o wartości do 750 milionów USD. Dokument zawiera szczegółowe informacje na temat tego inwestycyjnego ruchu:

“1 sierpnia MicroStrategy podpisało Umowę Sprzedaży z Cowen and Company, LLC, Canaccord Genuity LLC i Berenberg Capital Markets LLC, jako agentami sprzedaży, na mocy której MicroStrategy może wydawać i sprzedawać udziały swojego kapitału akcyjnego klasy A o wartości nominalnej 0,001 USD za udział, o łącznej cenie emisyjnej do 750 miliona USD od czasu do czasu za pośrednictwem agentów.”

Warto zwrócić uwagę na fakt, że od 1 sierpnia cena akcji MicroStrategy (MSTR) spadła o ponad 25%.

Microstrategy Sprzedaje Wlasne Akcje I Kupuje Bitcoina Za 174 Mln Usd 78572b4, NEWSFIN

Wykres notowań firmy MicroStrategy / Źródło: TradingView

Ile BTC posiada MicroStrategy?

Po najnowszej inwestycji w Bitcoina, MicroStrategy wzbogaciło swoje portfolio kryptowalutowe o imponującą liczbę 158 245 BTC. To znaczący krok, który potwierdza zdecydowane zaangażowanie firmy w świat kryptowalut. Warto zaznaczyć, że to nie pierwszy raz, kiedy MicroStrategy podejmuje takie inwestycje. Z pewnością wzmacnia to ich pozycję jako znaczącego gracza na rynku kryptowalutowym.

W ciągu trzech lat firma zainwestowała ogromną sumę około 4,68 miliarda USD w zakup Bitcoina. Średnia cena wynosiła natomiast 29 582 USD. To pokazuje, że MicroStrategy ma wyraźną wizję i pewność, że Bitcoin ma potencjał na długoterminową wartość inwestycji. Ich strategia zakłada nie tylko posiadanie kryptowalut, ale także ciągłe zwiększanie swojego zaangażowania w tę sferę, co dowodzi ich długofalowej strategii inwestycyjnej.

Niezmiennie MicroStrategy kontynuuje swoje strategie Dollar Cost Averaging (DCA), które polegają na regularnych zakupach Bitcoina niezależnie od zmienności rynku. Ta strategia ma na celu zminimalizowanie ryzyka i umożliwienie firmie stopniowego budowania swojego portfela kryptowalutowego.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *