Microsoft prezentuje reklamy konwersacyjne: Jak to wypłynie na marketing Web3?

Microsoft Prezentuje Reklamy Konwersacyjne Jak To Wyplynie Na Marketing Web3 571e9a7, NEWSFIN

Microsoft Prezentuje Reklamy Konwersacyjne Jak To Wyplynie Na Marketing Web3 021b002, NEWSFIN

Microsoft niedawno zaprezentował nową kategorię reklam o nazwie “Conversational Ads”. Dzięki platformie czatowej Bing, te nowe reklamy mają na celu zwiększenie zaangażowania użytkowników i zapewnienie doświadczenia asystenta zakupów.

Branża kryptowalut zmierza w kierunku Web3 i zdecentralizowanej sieci. Rozwiązanie Microsoft otwiera nowe możliwości i zmienia marketing Web3.

Reklamy konwersacyjne: Spojrzenie w przyszłość

Aby na nowo zdefiniować reklamy cyfrowe, Microsoft wprowadził Conversational Ads. Jest to pierwszy produkt reklamowy stworzony wyłącznie dla czatu Bing opartego na sztucznej inteligencji (AI). Integruje on AI, aby wypełnić lukę między reklamodawcami a konsumentami.

Najważniejszy format w tej kategorii, reklamy “Porównaj i zdecyduj”, pomoże konsumentom w podejmowaniu świadomych decyzji zakupowych.

Rzeczywiście, narzędzie generuje tabele napędzane sztuczną inteligencją, które wyświetlają porównania produktów, w tym zdjęcia i ceny. Odbiega to od tradycyjnych reklam w wyszukiwarce. W ten sposób chat Bing zmienia się w kierunku bardziej interaktywnego, konwersacyjnego interfejsu użytkownika.

Microsoft Prezentuje Reklamy Konwersacyjne Jak To Wyplynie Na Marketing Web3 9562fa6, NEWSFIN

Konwersacyjne reklamowy typu “Porównaj i zdecyduj” / Źródło: Microsoft

Kya Sainsbury-Carter, wiceprezes Microsoft Advertising ds. globalnych partnerów i mediów detalicznych, omówiła intencje stojące za tym przedsięwzięciem. Podkreśliła cel, jakim jest zwiększenie skuteczności reklam w środowisku czatu. Powiedziała:

“Kiedy wystartował [chat Bing], tak naprawdę uruchomiliśmy go z naszymi istniejącymi formatami reklam, aby zobaczyć, jak to działa, [i] o co poprosilibyśmy reklamodawców, aby zaangażowali się w to, co uważamy za wartościowe. Zaczynamy dostrzegać pewne rzeczy i wierzymy, że istnieje kategoria (…), która jest bardzo specyficzna dla czatu. Będzie ona objęta parasolem ‘reklam konwersacyjnych’”.

Sprawdź kompletny przewodnik, jak stworzyć newsletter w marketingu Web3!

Wczesne wskaźniki wydajności reklam konwersacyjnych pokazują obiecujące wyniki. Reklamy tekstowe wyświetlane w ramach przepływu konwersacyjnego odnotowały 1,8-krotny wzrost współczynnika klikalności w porównaniu z konwencjonalnym przepływem wyszukiwania.

Ponadto reklamy zakupowe wykazywały o 11% wyższy współczynnik klikalności i dłuższy czas przebywania. Świadczy to o dokładności i trafności wyników wyszukiwania.

Marketing Web3 a nowe reklamy od Microsoft

Rozwój Conversational Ads to ważny moment dla marketingu Web3. Zdecentralizowana wersja sieci, czyli Web3, kładzie nacisk na kontrolę po stronie użytkownika i własność danych. Integracja Conversational Ads od Microsoft w takich ramach może potencjalnie wspierać spersonalizowane reklamy przy jednoczesnym zapewnieniu prywatności użytkowników.

Na przykład, jako pierwsze platformy zewnętrzne wykorzystujące interfejs API Ads for Chat, Snapchat i Axel Springer wskazują na szerszy zakres zastosowań. Współpraca ta oznacza krok w kierunku bardziej spersonalizowanych, angażujących doświadczeń reklamowych, współgrających z etosem Web3.

Jak generować leady w Web3 – dowiedz się z naszego przewodnika!

Reklamy “Porównaj i zdecyduj” mogą być przełomowe oraz istotnie zmienić marketing Web3. Na przykład, wykorzystując sztuczną inteligencję do oferowania spersonalizowanych porównań produktów, marketerzy mogą poprawić wrażenia użytkowników i podejmowanie decyzji, co jest kwintesencją marketingu Web3.

Przedsięwzięcie Microsoft podkreśla również potencjał generatywnej sztucznej inteligencji w tworzeniu bardziej odpowiednich, atrakcyjnych wizualnie i dynamicznych treści, zgodnych z intencjami konsumentów. To przedsięwzięcie, łączące sztuczną inteligencję i reklamę, może katalizować migrację w kierunku bardziej inteligentnych, zorientowanych na użytkownika modeli reklamowych w branży Web3.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *