Meta uruchamia konkurenta ChatGPT AI na Instagramie

Meta Uruchamia Konkurenta Chatgpt Ai Na Instagramie 1aa2912, NEWSFIN

Meta, firma znana wcześniej jako Facebook, uruchomiła nowego asystenta konwersacyjnego AI o nazwie Meta AI. Rywal ChatGPT umożliwia użytkownikom wyszukiwanie i uzyskiwanie informacji w aplikacjach, w tym Instagram, WhatsApp i Messenger.

Wyścig sztucznej inteligencji rozgrzewa się, a Meta jest najnowszym, który wkroczył do walki z własnym chatbotem AI.

Wyścig zbrojeń sztucznej inteligencji

Uruchomienie Meta AI 27 września stawia firmę zajmującą się mediami społecznościowymi w bezpośredniej konkurencji z ChatGPT OpenAI, Gemini Google i Claude Anthropic.

Meta AI opiera się na jednym z dużych modeli językowych firmy i partnerstwie z Microsoft Bing. Według doniesień, na swoich platformach uruchamia również 28 chatbotów z celebrytami i ikonami kultury.

Mark Zuckerberg, dyrektor generalny Meta, powiedział podczas przemówienia na konferencji deweloperów firmy:

“Meta AI to twój podstawowy asystent, z którym możesz rozmawiać jak z człowiekiem.”

Firma od dawna dominuje w badaniach nad sztuczną inteligencją, ale Google i OpenAI otrzymały więcej uznania.

Jej chatbot AI jest czymś więcej niż tylko dostawcą danych i ma być bardziej zabawny, zmieniając sposób interakcji ludzi z produktami Meta.

Zuckerberg dodał:

“Myślę, że to zmieni sposób, w jaki ludzie korzystają ze wszystkich naszych produktów.”

Ponadto Meta uruchamia nowe narzędzia do tworzenia obrazów AI dla Instagrama, umożliwiając użytkownikom przekształcanie zdjęć za pomocą różnych stylów i tła.

Asystent sztucznej inteligencji będzie miał ograniczoną dostępność w Stanach Zjednoczonych. Co więcej, firma spodziewa się zintegrować go ze swoimi najnowszymi inteligentnymi okularami i nowo wydanymi zestawami słuchawkowymi do wirtualnej rzeczywistości.

Firma wkracza w zatłoczoną przestrzeń, w której jest już mnóstwo chatbotów do wyboru. Firma chce jednak wyjść poza flagowego chatbota i stworzyć bardziej opartego na osobowości asystenta społecznościowego.

Najnowsze podsumowanie AI

Premiera Meta ma miejsce zaledwie dwa dni po tym, jak OpenAI ogłosiło, że umożliwia użytkownikom rozmowę z chatbotem ChatGPT.

Nowa funkcja głosowa dla ChatGPT zostanie wdrożona w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Dzięki temu osoby poszukujące bardziej ludzkiej konwersacji z chatbotem będą mogły korzystać z towarzysza głosowego AI.

Dodatkowo, OpenAI ogłosiło 27 września, że ChatGPT może teraz samodzielnie przeszukiwać Internet.

Firma stwierdziła:

“Nie jest już ograniczony do danych sprzed września 2021 roku.”

Również w tym tygodniu Amazon ogłosił, że podpisał umowę na zainwestowanie do 4 miliardów dolarów w start-up AI Anthropic, który stworzył chatbota Claude.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *