Lufthansa wchodzi w kryptowaluty i nagradza klientów

Lufthansa Wchodzi W Kryptowaluty I Nagradza Klientoacutew 742abcb, NEWSFIN

Linie lotnicze Lufthansa Group stawiają pierwszy krok w świecie blockchaina, wprowadzając do swojego programu lojalnościowego niewymienialne tokeny (NFT). Program nagradza lojalnych użytkowników wyjątkowymi korzyściami.

Lufthansa i kryptowaluty

Lufthansa Group to globalna grupa linii lotniczych obejmująca jedne z największych przewoźników lotniczych, w tym Lufthansę, Austrian Airlines i Swiss International Air Lines. Firma oferuje transport pasażerski i towarowy, a także dodatkowe usługi związane z lotnictwem.

Program, znany jako Uptrip, umożliwia pasażerom zdobywanie cyfrowych kart. Robią to latając z różnymi liniami lotniczymi należącymi do grupy. Cyfrowe karty są oparte na typie samolotu, którym lecą pasażerowie, miejscu docelowym i dniach lotu.

Uptrip został już pomyślnie przetestowany przez 20 000 użytkowników. Opracowana przez Lufthansa Innovation Group platforma jest oparta na Polygon (MATIC), sieci warstwy 2 Ethereum. Użytkownicy otrzymują specjalne korzyści, gdy uda im się ukończyć podkolekcje. Przykłady ogłoszone przez Lufthansa Group obejmują dostęp do saloników lotniskowych i bezpłatnego Wi-Fi na pokładzie samolotów.

Coca Cola również wkracza w NFT

Oprócz Lufthansy, inne duże firmy również eksperymentują z tą technologią. To sprawia, że NFT i ogólnie kryptowaluty stają się użyteczne dla głównego nurtu społeczeństwa. Coca Cola, we współpracy z wiodącą giełdą kryptowalut Coinbase, uruchomiła unikalną kolekcję NFT o nazwie Masterpiece. Te cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie, będące częścią letniej kampanii promocyjnej Coca Coli, łączą klasyczną sztukę z kultową butelką Coca Coli.

Wśród NFT znajdują się adaptacje holenderskich arcydzieł, takich jak Dziewczyna z perłą Vermeera i Sypialnia Van Gogha, wszystkie splecione z marką Coca Cola. NFT kosztują od 0,0011 ETH do 0,014 ETH (około 2-25 USD) i działają w niedawno uruchomionej sieci warstwy 2 stworzonej przez Coinbase – Base.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *