Kto ma najwięcej Ethereum? Szukamy największego posiadacza ETH

Kto Ma Najwięcej Ethereum Szukamy Największego Posiadacza Eth C6ac911, NEWSFIN

Kto Ma Najwięcej Ethereum Szukamy Największego Posiadacza Eth Cf61e98, NEWSFIN

Jako jeden z najpopularniejszych altcoinów i drugie pod względem kapitalizacji aktywo cyfrowe, Ethereum przyciąga do siebie rzesze inwestorów. Jednak w przeciwieństwie do wielorybów Bitcoina, duzi posiadacze ETH często wolą pozostać anonimowi.

Kto posiada najwięcej Ethereum?

Niemożliwe jest udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, kto jest największym posiadaczem Ethereum. Wiele portfeli jest anonimowych, a często ta sama osoba jest właścicielem wielu adresów. Niemniej jednak postaramy się sporządzić orientacyjny ranking inwestorów posiadających największą ilość ETH.

Kto Ma Najwięcej Ethereum Szukamy Największego Posiadacza Eth 79eceb0, NEWSFIN

Dystrybucja ETH. Źródło: coincarp.com

Top 10 portfeli z największym saldem ETH

Ze względu na fakt, że informacje w blockchainie Ethereum są ogólnie dostępne, uczestnicy rynku mają dostęp do danych na temat ilości kryptowaluty przechowywanej pod określonymi adresami. Adresy te nie zawsze są jednak możliwe do zidentyfikowania i powiązania z ich właścicielami.

Oto jak wygląda 10 największych portfeli ETH w momencie pisania tego artykułu:

Kto Ma Najwięcej Ethereum Szukamy Największego Posiadacza Eth 1a5ecd6, NEWSFIN

źródło: EtherScan

  • Beacon Chain – Adres kontraktu depozytowego Beacon Chain znajduje się na szczycie tabeli. Zawiera on 29 323 040 ETH, czyli 24,39% podaży znajdującej się w obiegu. Beacon odgrywa kluczową rolę w organizacji sieci Ethereum.
  • Kontrakt WETH – Na drugim miejscu znajduje się kontrakt opakowanego Ethereum, WETH. Posiada on 3 149 676 ETH.
  • Giełda kryptowalut Binance – Trzecie miejsce w zestawieniu zajmuje największa na świecie giełda kryptowalut Binance. Posiada ona w swoim portfelu 1 996 008 ETH, czyli 1,66% podaży tego aktywa w obiegu.
  • Giełda kryptowalut Kraken – Popularna amerykańska giełda kryptowalut Kraken stała się czwartym co do wielkości posiadaczem Ethereum. Platforma posiada 1 598 924 ETH, czyli 1,33% monet w obiegu.
  • Broker Robinhood – Piąty co do wielkości portfel jest prawdopodobnie obsługiwany przez Robinhood. Kontroluje on 1 493 001 ETH.
  • Arbitrum – Szósty adres jest oznaczony jako most Arbitrum. Posiada on 1 199 979 monet.
  • Zimny portfel Binance – Zimny portfel giełdy kryptowalut Binance zawiera około 870 814 ETH.
  • Giełda kryptowalut Binance – Ósmy adres na liście również należy do Binance. Znajduje się na nim 584 999 monet.
  • Bitfinex stronghold – Dziewiąty portfel jest oznaczony jako Bitfinex stronghold. Zawiera on 450 118 ETH.
  • Bitfinex – Dziesiąty adres, na którym znajduje się 428 054 tokenów, również należy do giełdy kryptowalut Bitfinex.

Znani prywatni posiadacze ETH

Wśród głównych posiadaczy ETH znajdują się również osoby prywatne. Oto kilku z nich.

Joseph Lubin

Współzałożyciel Ethereum i założyciel ConsenSys, Joseph Lubin, sfinansował setki projektów blockchain z własnej kieszeni. W 2018 r. Forbes uznał go za drugą najbogatszą osobę w branży kryptowalut. Jednak Lubin wielokrotnie twierdził, że jego udział w ETH “nigdy nie był nawet bliski pół procenta” i zapewnił, że nie nabył żadnych nowych tokenów od czasu premiery Ethereum w 2015 roku.

Jeffrey Burns

Założyciel i dyrektor generalny Blockchains LLC kupił dużą ilość ETH w 2015 roku. 4 lata później sprzedał część monet, aby kupić 67 000 akrów ziemi w Nevadzie w celu stworzenia darmowej “utopii Ethereum” – miasta, w którym ludzie będą używać swojego adresu ETH i mieć osobistą kontrolę nad swoimi danymi i funduszami, a także głosować w różnych sprawach.

Vitalik Buterin

Współzałożyciel Ethereum twierdzi, że nigdy nie posiadał więcej niż ~0,9% wszystkich ETH, a jego wartość netto wynosi mniej niż 1 mld USD. Buterin jest bardzo otwarty na temat swoich aktywów – wcześniej opublikował kilka swoich adresów na Twitterze.

Kevin O’Leary

Inwestor i gwiazda programu telewizyjnego Shark Tank, Kevin O’Leary, jest znanym zwolennikiem Ethereum. W 2022 roku powiedział, że posiada 20 procent swojego kapitału w kryptowalutach – BTC, ETH i USDC zdywersyfikowanych na wielu blockchainach.

Mark Cuban

Samozwańczy maksymalista Ethereum, Mark Cuban, nigdy nie ujawnił adresów swoich portfeli ani szczegółowego składu portfela – twierdzi jednak, że 80 procent jego inwestycji poza Shark Tank jest w kryptowalutach, w tym ETH. Biorąc pod uwagę, że wartość netto Cubana wynosi około 5 miliardów dolarów, może on być największym prywatnym posiadaczem Ethereum na tej liście.

Podsumowując

Identyfikacja osób stojących za największymi portfelami ETH może być trudnym zadaniem ze względu na zdecentralizowany charakter sieci Ethereum. Jednak analizując różne źródła i dostępne dane, możemy ustalić, które firmy i członkowie społeczności kryptowalutowej posiadają znaczne ilości ETH.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *