Krypto wieloryby gromadzą te 3 altcoiny po dobrej przecenie

Krypto Wieloryby Gromadzą Te 3 Altcoiny Po Dobrej Przecenie 2f21e60, NEWSFIN

Krypto wieloryby wykorzystują ostatnie spadki na rynkach altcoinów do polowania na okazje warte miliony. Analiza on-chain rzuca światło na 3 altcoiny o dużej kapitalizacji rynkowej, które ostatnio odbiły się od historycznych dołków dzięki napływowi kapitału wielorybów.

We wrześniu krypto wieloryby dokonywały przemyślanych transakcji. W miarę nasilania się niedźwiedzich nastrojów, Polygon (MATIC) i dwa inne wysoko sklasyfikowane altcoiny otrzymały znaczące wpływy po spadku do historycznych dołków.

Czy te 3 przecenione altcoiny przyniosą inwestorom pokaźne zyski w nadchodzących tygodniach?

Krypto wieloryby wkraczają po tym, jak Polygon (MATIC) spadł do nowego dołka z 2023 roku

MATIC jest tokenem zarządzającym siecią Polygon – platformą smart kontraktów i czołowym rozwiązaniem skalowania warstwy 2 (L2) na Ethereum. Wzrost konkurencyjnych L2, takich jak Base i Optimism (OP), spowodował, że popyt rynkowy na MATIC spadł w ostatnich miesiącach.

Jednak kiedy Binance ogłosiło usunięcie aktywów Polygon z natywnego rynku NFT, cena MATIC spadła poniżej 0,49 USD. Stało się to po raz pierwszy od maja 2022 roku.

Jednak w tym tygodniu krypto wieloryby dokonały terminowego napływu kapitału, co spowodowało natychmiastowe odbicie w kierunku 0,52 USD. Dane on-chain pokazują, że wieloryby posiadające od 10 mln do 1 mld MATIC nabyły 17 milionów nowych monet. Stało się to po tym, jak w dniu 10 września cena MATIC spadła poniżej 0,53 USD.

Krypto Wieloryby Gromadzą Te 3 Altcoiny Po Dobrej Przecenie F82738a, NEWSFIN

Salda wielorybów MATIC / Źródło: Santiment

Powyższy wykres ilustruje, jak krypto wieloryby nasiliły swoją presję zakupową, gdy cena MATIC spadła do historycznych dołków w okolicach 0,50 USD. Przy obecnej cenie 0,52 USD, nowo nabyte 17 mln tokenów MATIC jest warte około 9 mln USD.

Nie wiadomo jednak, czy krypto wieloryby będą nadal kupować lub księgować zyski na MATIC. Monety te nabyły po obniżonych cenach w tym tygodniu.

Duzi inwestorzy wkraczają do akcji, by zapobiec spadkowi Litecoina (LTC) do 50 USD

Cena Litecoina (LTC) gwałtownie spadła przed niedawnym halvingiem, który miał miejsce w dniu 2 sierpnia. Od czasu halvingu, górnicy LTC i traderzy o papierowych rękach kontynuowali presję na sprzedaż. Jednak gdy LTC spadł w tym tygodniu do dołka z 2023 r. na poziomie 58 USD, krypto wieloryby zostały zauważone, wykorzystując obniżone ceny do gromadzenia swoich środków.

Poniższy wykres od Santiment pokazuje, że wieloryby posiadające od 100 000 do 1 miliona monet LTC zintensyfikowały swoją presję zakupową. Stało się to, gdy cena osiągnęła 58 USD w dniu 12 września.

Co ciekawe, między 11 a 14 września dodały one 55 000 monet LTC do swoich skumulowanych sald portfeli po okazyjnych cenach.

Krypto Wieloryby Gromadzą Te 3 Altcoiny Po Dobrej Przecenie 65e94f0, NEWSFIN

Bilans LTC wielorybów / Źródło: Santiment

Przy cenie LTC oscylującej obecnie wokół 63 USD, 55 000 monet nabytych w ciągu ostatnich 3 dni jest obecnie wartych 3,5 mln USD. Przy tak dużym napływie funduszy wydaje się, że krypto wieloryby powstrzymały spadek Litecoina w kierunku 50 USD. Ostatnio było to widoczne podczas krachu FTX w listopadzie 2022 roku.

Krypto wieloryby polują na okazje i chronią Apecoina przed spadkiem do zera

Apecoin (APE) to natywny token, który stanowi podstawę ekosystemu Bored Ape Yacht Club (BAYC). W tym tygodniu cena tokena APE spadła do najniższego w historii poziomu 1,12 USD. Podobnie jak w przypadku Polygon (MATIC) i Litecoin (LTC), grupa kryptowalutowych milionerów również rzuciła się do gromadzenia tokenów APE po okazyjnych cenach.

Dane od Santiment pokazują, że inwestorzy z saldami od 1 do 10 milionów Apecoin łącznie zwiększyli swoje zasoby o kolejne 4,65 mln tokenów w okresie od 10 do 14 września.

Krypto Wieloryby Gromadzą Te 3 Altcoiny Po Dobrej Przecenie 4d2b491, NEWSFIN

Bilans krypto wielorybów / Źródło: Santiment

Cena Apecoin wciąż oscyluje wokół 1,16 USD. Wydaje się, że świeży napływ kapitału w wysokości 4,65 mln USD nie do końca przekonał innych inwestorów. Niemniej jednak, Apecoin jest teraz dalej od zera, czego początkowo się obawiano. Ponadto wyniki trwających propozycji społeczności Apecoin prawdopodobnie wpłyną na akcję cenową w nadchodzących tygodniach.

Podsumowując, ze względu na swoją siłę finansową, podmioty instytucjonalne i posiadacze dużego kapitału mają spory wpływ na sektor blockchain. Dlatego też krypto wieloryby, kupujące Polygon (MATIC), Litecoin (LTC) i Apecoin (APE) po obniżonych cenach w tym tygodniu, mogą zwiększyć zaufanie innych inwestorów do długoterminowej rentowności projektów.

Ten pozytywny nastrój może również przyciągnąć nowych uczestników rynku i pogłębić adopcję w obliczu obecnych niedźwiedzich tendencjach.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *