Hodlerzy Bitcoin Cash stanowią 96%: Kiedy 300 USD za BCH?

Hodlerzy Bitcoin Cash Stanowia 96 Kiedy 300 Usd Za Bch 578d126, NEWSFIN

Hodlerzy Bitcoin Cash Stanowia 96 Kiedy 300 Usd Za Bch F05f117, NEWSFIN

Cena Bitcoin Cash (BCH) wzrosła we wtorek o 215 dolarów, ponieważ inwestorzy długoterminowi zintensyfikowali swoją aktywność zakupową. Analiza on-chain sprawdza, jak długoterminowe portfele kontrolujące lwią część podaży w obiegu mogą wpłynąć na ceny BCH.

Bitcoin Cash osiągnął szczyt ceny w 2023 r. na poziomie 329 dolarów 30 czerwca, po czym spadł o 48%. Jednak pomimo intensywnej zmienności w drugiej połowie 2023 r., długoterminowi inwestorzy Bitcoin Cash nadal wybierają HODL. 

Inwestorzy długoterminowi stanowią obecnie 96% posiadaczy BCH

BCH odzyskał szczyt 228 USD z drugiej połowy 2023 r. 29 sierpnia, niecałe dwa tygodnie po spadku do 164 USD. W obliczu intensywnej zmienności w szerokiej branży kryptowalut, od tego czasu BCH utrzymuje istotny poziom wsparcia na poziomie 180 USD. 

Dane on-chain pokazują, że odporność wykazana przez inwestorów długoterminowych była kluczowa dla dobrych wyników cenowych BCH w ostatnich tygodniach. Jak przedstawiono poniżej, tylko 22,5 miliona adresów utrzymywało salda przez okres do 1 roku, kiedy 30 czerwca cena BCH osiągnęła szczyt w 2023 r., wynoszący 329 USD. 

Jednak pomimo korekty cen, która nastąpiła, liczba portfeli posiadaczy długoterminowych osiągnęła obecnie 23,96 miliona. To sprawia, że ​​dominacja posiadacza długoterminowego wynosi 96%. 

Hodlerzy Bitcoin Cash Stanowia 96 Kiedy 300 Usd Za Bch 0fd7e9a, NEWSFIN

Adresy Bitcoin Cash (BCH) według czasu przetrzymywania. Źródło: IntoTheBlock

W kategoriach kryptograficznych portfele BCH, w których przechowywane są tokeny przez 1 rok lub dłużej, nazywane są „Posiadaczami długoterminowymi”. Ogólnie rzecz biorąc, większa liczba posiadaczy obligacji długoterminowych może przyczynić się do stabilności cen. 

Powyższy wykres wyraźnie pokazuje, że zamiast zamykać swoje pozycje w obliczu wahań cen, znaczna liczba inwestorów w sieci BCH w ciągu ostatnich trzech miesięcy stała się posiadaczami długoterminowymi. 

Jest to wyraźny sygnał, że niedawne ożywienie cen BCH wynika z organicznego rozwoju sieci, a nie z działalności spekulacyjnej. 

96% długoterminowa dominacja posiadaczy sugeruje, że BCH może w przyszłości odnotować niski obrót monetami. Ponieważ jest mniej prawdopodobne, że będą one angażować się w częste wyprzedaże, może to złagodzić zmienność i zwiększyć siłę wzrostów cen w nadchodzących tygodniach.

Długoterminowa dominacja posiadaczy może pobudzić akumulację wielorybów

W miarę gdy długoterminowi inwestorzy Bitcoin Cash podwajają swoje pozycje, zaufanie dużych inwestorów wydaje się rosnąć. 

Co ciekawe, portfele z saldem od 100 000 do 10 milionów BCH posiadały łącznie 3,74 miliona BCH na dzień 18 września. Jednak poniższy wykres pokazuje, że na dzień 26 września liczba ta wzrosła do 3,86 miliona BCH.

Warto zauważyć, że nowo nabyte 120 000 BCH przywraca równowagę wielorybów do poziomu ostatnio obserwowanego w lipcu 2023 r. 

Hodlerzy Bitcoin Cash Stanowia 96 Kiedy 300 Usd Za Bch 8af2554, NEWSFIN

Salda portfela wielorybów Bitcoin Cash (BCH) . źródło: Santiment

Obecnie wyceniane na 213 USD, 120 000 BCH nabyte niedawno przez wieloryby Bitcoin Cash jest warte około 25,6 miliona dolarów. Tendencje historyczne pokazują, że ze względu na znaczne zasoby, działalność zakupowa wielorybów często znacząco podnosiła ceny BCH. 

Dlatego też, jeśli inwestorzy długoterminowi będą nadal utrzymywać swoje pozycje, posiadacze BCH mogą w nadchodzących tygodniach odczuć dalsze wzrosty.

Prognoza ceny BCH: stały wzrost w kierunku 300 dolarów

Jak dotąd wartość Bitcoin Cash w drugiej połowie 2023 r. pozostaje rozczarowująca. Niemniej jednak wzrost liczby adresów posiadaczy długoterminowych sugeruje, że ekosystem prawdopodobnie utrzyma stałą bazę użytkowników i popyt na sieć, co w dłuższej perspektywie doprowadzi BCH do poziomu 300 USD.

Dane Global In/Out of Money Around Price (GIOM), które przedstawiają rozkład cen zakupu obecnych posiadaczy Bitcoinów, również potwierdzają zwyżkową narrację.

Dane sugerują, że jeśli cena BCH przesunie początkowy opór na poziomie 230 USD, byki mogą ruszyć na fali w kierunku 300 USD. 

Jak pokazano poniżej, 647 420 adresów kupiło 3,69 miliona BCH po średniej cenie 230 USD. Jeśli zaksięgują zyski na wczesnym etapie, mogą stanowić poważną przeszkodę. 

Jeśli jednak inwestorzy długoterminowi będą nadal gromadzić swoje zasoby, cena Bitcoin Cash może ostatecznie osiągnąć 300 USD.

Hodlerzy Bitcoin Cash Stanowia 96 Kiedy 300 Usd Za Bch 7abd3f1, NEWSFIN

Dane Bitcoin Cash (BCH) GIOM. Źródło: IntoTheBlock

I odwrotnie, niedźwiedzie mogą przejąć kontrolę, jeśli cena BCH spadnie poniżej 200 USD. Jednak z powyższego wykresu wynika, że ​​175 070 adresów kupiło 393 940 BCH po maksymalnej cenie 200,35 USD.

Prawdopodobnie zapobiegną one niedźwiedzim trendom spadkowym, zwłaszcza biorąc pod uwagę obecną presję kupna wśród wielorybów. 

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *