Grayscale składa wniosek o nowy ETF Ethereum

Grayscale Sklada Wniosek O Nowy Etf Ethereum E5d909f, NEWSFIN

Grayscale Sklada Wniosek O Nowy Etf Ethereum 78cf0e8, NEWSFIN

Grayscale Investments złożyło podobno drugi wniosek o fundusz ETF Ethereum Futures przeznaczony do monitorowania wartości kontraktów Ethereum Futures.

Firma inwestycyjna złożyła wcześniej wniosek o ETF kontraktów futures na Ethereum, ale istnieje zauważalna różnica w sposobie złożenia tego wniosku.

Grayscale ubiega się o ETF Ethereum Futures na podstawie różnych przepisów

Według niedawnego raportu, Grayscale złożył nowy wniosek ETF do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Wniosek został jednak złożony zgodnie z ustawą o papierach wartościowych z 1933 roku. Są to ramy regulacyjne dotyczące zgłaszania towarów i wykrywania funduszy ETF Bitcoin.

Tymczasem Grayscale złożył swój wcześniejszy wniosek o ETF Ethereum Futures zgodnie z ustawą o spółkach inwestycyjnych z 1940 roku. Pięć innych firm złożyło wnioski na podstawie tego aktu prawnego, który stanowi podstawowe ramy dla większości funduszy ETF opartych na papierach wartościowych.

Powód złożenia przez Grayscale oddzielnego wniosku na podstawie innej ustawy pozostaje niepewny.

Jednak ETF-y futures na Bitcoina otrzymały rejestrację i zatwierdzenie na mocy obu ustaw, co sugeruje, że takie podejście może być próbą zwiększenia prawdopodobieństwa zatwierdzenia.

W momencie publikacji cena Ethereum wynosiła 1 639 USD.

Grayscale Sklada Wniosek O Nowy Etf Ethereum 5675242, NEWSFIN

Wykres ceny Ethereum za 1 miesiąc. Źródło: BeInCrypto

Spekulacje narastają, gdy SEC zbliża się do zatwierdzenia ETF Ethereum Futures

18 sierpnia BeInCrypto poinformowało, że SEC zbliża się do zatwierdzenia ETF-ów opartych na kontraktach terminowych na Ethereum.

Złożono sześć wniosków, a SEC wydaje się być skłonna nie hamować postępu. Według źródeł zaznajomionych ze sprawą, zatwierdzenie produktu może potencjalnie nastąpić w październiku.

Firmy ubiegające się o zatwierdzenie to Ether Strategy ETF, Bitwise Ethereum Strategy ETF, Roundhill Ether Strategy ETF, VanEck’s Ethereum Strategy ETF, ProShares Short Ether Strategy ETF oraz Grayscale Ethereum Futures ETF.

SEC nie wydała jednak żadnych komentarzy w tej sprawie. Nie jest również jasne, które firmy otrzymają pierwsze zezwolenia.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *