Giełda CoinEx zhakowana: Skradziono 28 milionów USD

Giełda Coinex Zhakowana Skradziono 28 Milionoacutew Usd A262cce, NEWSFIN

Nad platformą handlową CoinEx zbierają się czarne chmury. Giełda najprawdopodobniej została okradziona przez hackerów.

Prestiżowa firma z zakresu bezpieczeństwa, PeckShield, ostrzegła przed “podejrzanym wyciekiem dużych środków z gorących portfeli”. Problemy giełdy komentowane są szeroko na platformach społecznościowych.

Giełda Kryptowalut CoinEX zhakowana

Ponad 27,8 miliona USD, zgromadzonych w gorących portfelach(Hot wallet) Ethereum, TRON i Polygon na CoinEX, jak donoszą źródła, zniknęło. Ta ogromna suma, stanowiąca znaczną część aktywów inwestorów, podkreśla skalę i powagę rzekomego włamania.

Julio Moreno, Szef Działu Badań w CryptoQuant, potwierdził również, że zauważył “dziwne zachowanie” w rezerwach Ethereum na CoinEX.

“Dziś w ciągu godziny zniknęło prawie 5 000 ETH, a od maja już 40 000 ETH. Rezerwy Ethereum są teraz praktycznie zerowe”, potwierdził Moreno.

Giełda Coinex Zhakowana Skradziono 28 Milionoacutew Usd A29bd18, NEWSFIN

Rezerwy giełdy CoinEx / Źródło: www.cryptoquant.com

Bezpieczeństwo na rynku kryptowalut jest sprawą najwyższej wagi. Dlatego potencjalne naruszenie systemów CoinEX podkreśla znaczenie rygorystycznych środków bezpieczeństwa.

Mimo że branża doświadczyła już wielu włamań, każdy incydent zwiększa ryzyko przechowywania kryptowalut na giełdach i podkreśla pilność działań w zakresie bezpieczeństwa.

Co zrobić po włamaniu na CoinEX?

Użytkownicy obawiający się o swoje środki w związku z włamaniem powinni zastosować się do poniższych porad. Zweryfikowanie kilku podstawowych spraw związanych z kontem na platformie pozwoli ocenić na chłodno twoją sytuację.

  • Bądź na bieżąco: Ciągle śledź aktualizacje od CoinEX oraz wiarygodnych agencji bezpieczeństwa, takich jak PeckShield. Śledzenie informacji może pomóc w podejmowaniu właściwych decyzji w odpowiednim czasie.
  • Aktualizuj Protokoły Bezpieczeństwa: Upewnij się, że wszystkie hasła, uwierzytelnianie dwuetapowe (2FA) i inne ustawienia związane z bezpieczeństwem Twojego konta są aktualne. Rozważ korzystanie z portfeli sprzętowych dla dodatkowego zabezpieczenia.
  • Ogranicz Ekspozycję: Wstrzymaj się od dokonywania dalszych transakcji na CoinEX, dopóki firma nie potwierdzi rozwiązania problemu. Rozważ przetransferowanie aktywów na bezpieczną, nienaruszoną platformę.
  • Utrzymuj Otwartą Komunikację: Skontaktuj się z zespołem wsparcia CoinEX i zgłoś wszelkie nieprawidłowości na Twoim koncie. Szybka reakcja czasem może złagodzić większe straty.
  • Edukuj i Współpracuj: Zaangażuj się w szerszą społeczność kryptowalut. Forum, dyskusje i opinie ekspertów mogą rzucić światło na nowe rozwiązania i zaoferować wsparcie w burzliwych czasach.

Rzekome włamanie na platformie stanowi przypomnienie o pułapkach na rynku kryptowalut. Inwestowanie w wiedzę o najlepszych praktykach, rozpoznawanie sygnałów potencjalnych włamań oraz również dążenie do najwyższych standardów bezpieczeństwa to kamienie milowe w kierunku bezpieczniejszego środowiska.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *