Giełda CoinEx zdradza kulisy włamania i kradzieży 70 mln USD

Gielda Coinex Zdradza Kulisy Wlamania I Kradziezy 70 Mln Usd 018b505, NEWSFIN

Gielda Coinex Zdradza Kulisy Wlamania I Kradziezy 70 Mln Usd 693c18d, NEWSFIN

Giełda kryptowalut CoinEx w Hongkongu poinformowała , że ​​dzięki zhakowanym kluczom prywatnym, hakerom udało się ukraść tokeny o wartości 70 milionów USD.

Chociaż z platformy skradziono cyfrowe aktywa o wartości około 70 milionów USD, giełda twierdzi, że kwota ta stanowi niewielki procent wszystkich zarządzanych przez nią aktywów. Zespół odpowiadający za bezpieczeństwo zaznacza, że dotknięci użytkownicy otrzymają pełne odszkodowanie.

Środki użytkowników zostaną zwrócone

Zarządzający platformą handlową CoinEx poinformowali swoich klientów o przywróceniu większości funkcji dostępnych za pośrednictwem giełdy.

„Sfinalizowaliśmy naszą strategię wznowienia wypłat i zamierzamy stopniowo wznawiać te usługi w ciągu siedmiu dni roboczych.”

CoinEx wciąż aktywnie poszukuje osób odpowiedzialnych za naruszenie bezpieczeństwa. Kilka renomowanych firm specjalizujących się w zabezpieczeniach blockchain wyraziło przypuszczenia, że za tym incydentem mogą kryć się działania Lazarus Group, grupy hakerów związanej z Koreą Północną. W dalszym ciągu trwają wysiłki mające na celu zidentyfikowanie i postawienie przed odpowiedzialnością tych, którzy stoją za atakiem na CoinEx.

„Szczegóły dotyczące wznowienia wypłat, w tym konkretne daty, godziny i procedury, zostaną ogłoszone na stronie internetowej CoinEx. Aby otrzymywać najświeższe informacje, prosimy śledzić nasze komunikaty. Jesteśmy głęboko wdzięczni za Wasze wsparcie i zrozumienie.”

Co wiadomo o ataku na giełdę?

W dniu 12 września obserwowano nieprawidłowe wycofanie środków z jednego z portfeli kryptowalutowych na platformie CoinEx. Wspólnota kryptowalutowa zaczęła wyrażać podejrzenia o możliwym oszustwie typu “exit scam” ze strony giełdy, ponieważ firma zaczęła ograniczać komunikację na swoich oficjalnych kanałach i wprowadzać pewne ograniczenia w funkcjonalności platformy, nie wyjaśniając przyczyn tych działań.

Wkrótce potem zespół CoinEx potwierdził, że doszło do nieautoryzowanego dostępu do systemu. Przestępcze działania wpłynęły na aktywa takie jak Ethereum (ETH), TRON oraz MATIC. Jednakże CoinEx zapewnił swoich użytkowników, że skradziona suma stanowiła jedynie niewielki procent całości aktywów giełdy kryptowalutowej.

Północnokoreańscy hakerzy nadal wzbogacają się dzięki hackom

Wartość skradzionych funduszy początkowo oszacowano na 27 milionów dolarów, jednak w ciągu tygodnia od tego zdarzenia suma ta podwoiła się. Istnieją podejrzenia, że za włamaniem na giełdę kryptowalut w Hongkongu stoją hakerzy z Korei Północnej.

Według analizy przeprowadzonej przez firmę analityczną Chainalytic, szacuje się, że tylko w roku 2023 północnokoreańscy hakerzy ukradli kryptowaluty o łącznej wartości około 340 milionów dolarów. Należy zaznaczyć, że ta suma nie uwzględnia jeszcze ataku na CoinEx. Sugeruje to, że skala działań przestępczych związanych z kryptowalutami może być jeszcze większa niż początkowo sądzono.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *