Giełda bez KYC planuje ekspansję z 75 Bitomatami

Giełda Bez Kyc Planuje Ekspansję Z 75 Bitomatami 346e7b9, NEWSFIN

Giełda Bez Kyc Planuje Ekspansję Z 75 Bitomatami 3b9498e, NEWSFIN

Giełda kryptowalut Bitgamo ogłosiła plany wdrożenia do 75 bankomatów kryptowalutowych w całej Europie w nadchodzącym roku. Posunięcie to ma miejsce w związku z niezwykłym wzrostem Bitgamo jako jedynej giełdy kryptowalut bez KYC, oferującej konkurencyjne kursy wymiany.

Giełda kryptowalut Bitgamo ogłosiła plany wdrożenia do 75 bankomatów kryptowalutowych w całej Europie w nadchodzącym roku. Posunięcie to ma miejsce w związku z niezwykłym wzrostem Bitgamo jako jedynej giełdy kryptowalut bez KYC, oferującej konkurencyjne kursy wymiany.

Jednak czy w obliczu obowiązujących w Europie zasad MiCA wszystkie platformy mogą wdrożyć swoją ambitną ekspansję?

Bitgamo będzie obsługiwać nowe bankomaty kryptowalutowe w Europie

Bankomaty kryptowalutowe (ATM) zyskały ogromną popularność wśród społeczności kryptowalutowej. Bitgamo, w miarę wzrostu giełdy, ogłosiło 75 nowych bankomatów w Europie.

Według doniesień giełda stała się jedną z niewielu giełd w branży kryptowalut z polityką wymiany bez KYC. Daje ona użytkownikom możliwość wymiany kryptowalut bez konieczności rejestracji.

Korzystając ze swojej luksemburskiej bazy, Bitgamo działa również w ramach prawnych, które traktują kryptowaluty jako aktywa, eliminując potrzebę obowiązkowego procesu know-your-customer (KYC).

Jednak pomimo sukcesu Bitgamo w zakresie braku KYC, w nadchodzącym roku mogą pojawić się wyzwania związane ze zbliżającym się wdrożeniem rozporządzenia Unii Europejskiej (UE) w sprawie rynków aktywów kryptograficznych (MiCA). MiCA, opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej 9 czerwca 2023 roku, stanowi kompleksowe ramy regulacyjne UE dla aktywów kryptograficznych.

Ma ona na celu zajęcie się różnymi przepisami związanymi z kryptowalutami, jednocześnie zamykając istniejące luki prawne.

Luźne wytyczne mogą nie sprawdzić się w Europie

Sam Altman, dyrektor generalny OpenAI, wyraził niedawno obawy dotyczące restrykcyjnych przepisów UE. Zasugerował, że platforma AI może rozważyć opuszczenie Europy, jeśli obecne projekty regulacyjne pozostaną niezmienione, powołując się na potencjalną nadmierną regulację.

We wrześniu wiele giełd kryptowalut, w tym Bitget, wzmocniło swoje standardy weryfikacji know-your-customer (KYC). Posunięcie to zwiększa bezpieczeństwo użytkowników, a także jest zgodne z ewoluującymi globalnymi standardami regulacyjnymi.

W szczególności Grupa Specjalna ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy (FATF) podkreśliła wcześniej znaczenie wspólnych wysiłków na rzecz zwalczania proliferacji, finansowania terroryzmu i prania pieniędzy w sektorze kryptowalut.

Bitgamo pozostaje jednak optymistą co do swoich perspektyw, a Gabriel Weber, dyrektor ds. komunikacji w Bitgamo, stwierdził, że giełda jest teraz gotowa na kolejny etap wzrostu.

Weber zauważył:

“W 2024 roku zamierzamy zainstalować 75 bankomatów kryptowalutowych w całej Europie. Podobnie jak nasza platforma internetowa, bankomaty te zapewnią również najlepszy kurs rynkowy.”

Giełda Bez Kyc Planuje Ekspansję Z 75 Bitomatami 1bf4cf3, NEWSFIN

Dystrybucja bankomatów kryptowalutowych. Źródło. Coin ATM Radar

Według danych Coin ATM Radar, na całym świecie znajduje się obecnie 32 088 Bitomatów, obsługiwanych przez 508 podmiotów. W Europie znajdują się 1 473 bankomaty kryptowalutowe, co stanowi 4,6% całkowitej liczby bankomatów na świecie. Hiszpania prowadzi na europejskich listach przebojów z 0,8% koncentracją bankomatów kryptowalutowych.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *