Fałszywe profile Elona Muska oszukują entuzjastów kryptowalut na TikToku

Falszywe Profile Elona Muska Oszukuja Entuzjastoacutew Kryptowalut Na Tiktoku 49c145f, NEWSFIN

Falszywe Profile Elona Muska Oszukuja Entuzjastoacutew Kryptowalut Na Tiktoku 966bb5a, NEWSFIN

Oszuści przenoszą się na platformy mediów społecznościowych, takie jak Instagram, TikTok i X (Twitter), aby przeprowadzać oszustwa kryptowalutowe. Podszywają się pod znane osobistości, takie jak Elon Musk.

Podczas gdy oszuści używali wiadomości tekstowych i postów na X (Twitterze), aby atakować ofiary, powszechny dostęp do sztucznej inteligencji zmienia ich grę. Tworzą oni teraz fałszywe filmy przedstawiające znane osobistości, takie jak Elon Musk, Changpeng Zhao, Vitalik Buterin i wiele innych.

Sposób działania oszustów na TikToku

Użytkownik przewija krótkie filmy na TikTok i widzi fałszywe wideo Elona Muska mówiące o nowej kryptowalucie lub giełdzie kryptowalut. Z ciekawości, a może z chciwości, użytkownik klika na link udostępniony w filmie TikTok bez sprawdzania, czy Elon Musk rzeczywiście popiera produkt.

Falszywe Profile Elona Muska Oszukuja Entuzjastoacutew Kryptowalut Na Tiktoku 0629a17, NEWSFIN

Krypto scamy na Elona Muska / Źródło: BleepingComputer

Punkt sprzedaży cyberbezpieczeństwa BleepingComputer przetestował jedną z witryn umożliwiających oszustwa. Interfejs użytkownika witryny pokazywał, że oszukańcza giełda kryptowalut zdeponowała 0,34 Bitcoina (BTC) na kontach użytkowników.

Aby jednak wypłacić tę kwotę, użytkownik musi najpierw zdeponować 0,005 BTC, aby “aktywować” konto.

Następnie oszuści przestają odpowiadać po zdeponowaniu środków. W niektórych przypadkach oszuści próbują również wykraść dane osobowe użytkowników, powołując się na polisę “poznaj swoich klientów” (KYC).

Falszywe Profile Elona Muska Oszukuja Entuzjastoacutew Kryptowalut Na Tiktoku 1759a61, NEWSFIN

Witryna oszustów prosi użytkowników o zdeponowanie 0,005 BTC w celu aktywacji konta / Źródło: BleepingComputer

Oszustwa kryptowalutowe na X (Twitter)

Oszuści są aktywni nie tylko na TikTok, ale korzystają również z innych platform mediów społecznościowych, takich jak X (Twitter). Proste wyszukiwanie “crypto giveaway” wygeneruje setki phishingowych tweetów, z których każdy próbuje ukraść środki użytkowników poprzez fałszywe prezenty.

Co więcej, oszuści używają kont botów do oznaczania użytkowników i zwracania ich uwagi na posty phishingowe. Poniższy zrzut ekranu pokazuje jeden z takich postów od oszustów podszywających się pod Ark Invest i obiecujących “1% dziennego zwrotu”.

Po opublikowaniu postu boty wymieniają nazwiska entuzjastów kryptowalut w odpowiedziach.

Falszywe Profile Elona Muska Oszukuja Entuzjastoacutew Kryptowalut Na Tiktoku 231d772, NEWSFIN

Zrzut ekranu konta X (Twitter) podszywającego się pod Ark Invest

Niedawno użytkownicy stracili ponad 700 000 USD po zhakowaniu konta X (Twitter) współzałożyciela Ethereum, Vitalika Buterina. Za pośrednictwem konta Buterina oszuści opublikowali link, który obiecywał darmowe niewymienialne tokeny (NFT). Niczego niepodejrzewające ofiary, które kliknęły w link, straciły następnie swoje NFT.

Na początku tego miesiąca kryptowalutowy wieloryb stracił 24 mln USD w wyniku oszustwa phishingowego związanego z zatwierdzeniem portfela. Aby być bezpieczniejszym, użytkownicy powinni unikać interakcji z postami i filmami w mediach społecznościowych, które obiecują airdropy, kryptowaluty i prezenty NFT, dostęp do białej listy lub cokolwiek za darmo.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą Bitcoina (BTC) przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *