Dylemat cenowy Bitcoina (BTC) zbliża się 23 tys. dolarów

Dylemat Cenowy Bitcoina Btc Zbliża Się 23 Tys Dolaroacutew 093437f, NEWSFIN

Cena Bitcoina jest zagrożona spadkiem do 23 000 USD, ale wydaje się, że nie przeszkadza to dużym posiadaczom flagowego zasobu cyfrowego, którzy gromadzili BTC w bardzo wysokim tempie.

Ali Martinez, globalny szef działu wiadomości BeInCrypto, powołując się na dane z on-chain Glassnode, zauważył, że BTC nie ma silnego wsparcia poniżej poziomu 25 400 USD. Powiedział, że rynek może zobaczyć szybką korektę do około 23 000 USD, jeśli cena spadnie poniżej tego progu.

ETF wpływający na akcję cenową Bitcoina

Biorąc pod uwagę, że aktywa są obecnie notowane na poziomie 25 841 USD, ryzyko przełamania tego poziomu wsparcia jest realne. Ekstremalna zmienność w ostatnich tygodniach dodatkowo komplikuje sprawę.

W ciągu ostatniego miesiąca BTC odnotował spadek o 11,4%. W ciągu ostatnich pięciu dni ta najważniejsza kryptowaluta oscylowała od 25 000 USD do 28 000 USD, a następnie z powrotem do 25 000 USD.

Akcja cenowa BTC. Źródło: BeInCrypto

Te zawirowania cenowe można w dużej mierze przypisać wydarzeniom związanym z funduszami Bitcoin ETF typu spot. Ogłoszenie sukcesu prawnego Grayscale doprowadziło do gwałtownego wzrostu wartości BTC. Niestety optymizm osłabł, gdy SEC odroczyła decyzję w sprawie oczekujących wniosków ETF.

Obserwatorzy rynku twierdzą, że aktywa te balansują obecnie na niepewnej krawędzi. Dominacja byczych lub niedźwiedzich nastrojów może dyktować ich przyszłą trajektorię.

Firma analityczna IntoTheBlock stwierdziła:

“Niedźwiedzi sentyment może wywołać pośpiech, aby wyjść na zero, zwiększając wolumen sprzedaży. Jeśli jednak istnieje wystarczająco silny wzrostowy impet, na przykład z powodu zatwierdzenia ETF, Bitcoin może przebić się przez te blokady drogowe”.

Posiadacze długoterminowi bez obaw

Tymczasem dane z IntoTheBlock pokazują, że adresy posiadające 0,1% podaży BTC lub więcej dodały aktywa o wartości ponad 1,5 miliarda dolarów w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Duzi posiadacze Bitcoina. Źródło: IntoTheBlock

Adresy dużych posiadaczy Bitcoina, kluczowy wskaźnik, wykazały intrygujące trendy w ciągu ostatniego miesiąca. Przepływ netto stale wzrastał po spadku na początku sierpnia, osiągając najniższy poziom 22 sierpnia. Warto zauważyć, że znaczący wzrost przepływu netto zaobserwowano między 28 a 29 sierpnia.

Okres ten zbiegł się w czasie z odroczeniem przez SEC decyzji w sprawie wniosków o spotowy Bitcoin ETF, kiedy to flagowa kryptowaluta wykazywała oznaki wyjątkowej zmienności.

Ponadto dane Glassnode pokazują, że podaż posiadaczy długoterminowych jest obecnie bardzo bliska 15 milionów. Dla porównania, posiadacze krótkoterminowi posiadają obecnie około 2 milionów podaży.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *