Dump FTX: Co stanie się z Dogecoin, Solana i Aptos?

Dump Ftx Co Stanie Się Z Dogecoin Solana I Aptos 17c7ff9, NEWSFIN

Dump Ftx Co Stanie Się Z Dogecoin Solana I Aptos 2596769, NEWSFIN

Upadła giełda kryptowalut FTX stara się uzyskać zgodę sądu na upłynnienie 3,4 mld USD w kryptowalutach. Zgoda na likwidację prawdopodobnie zostanie wydana do 13 września.

Dokumenty sądowe sugerują jednak, że dump FTX będzie opiewał na 100 mln USD w aktywach cyfrowych tygodniowo. Może to sprawić, że potencjalny niedźwiedzi wpływ na rynek będzie bardziej stopniowy. Gdyby FTX miał natychmiast zlikwidować wszystkie swoje aktywa, to doszłoby do gwałtownego spadku cen aktywów.

Na dzień 17 stycznia FTX posiadał między innymi 685 mln USD w Solana (SOL), 67 mln USD w Aptos (APT) i 42 mln USD w Dogecoin (DOGE). W tym artykule przyjrzymy się zmianom cen wszystkich trzech monet i określimy potencjalny wpływ, jaki na rynek będzie miał dump FTX.

Cena Solana (SOL) ryzykuje utratę 256-dniowej linii wsparcia przez dump FTX

Cena SOL rosła wraz z rosnącą linią wsparcia od początku roku. W tym czasie cena osiągnęła nowy roczny szczyt na poziomie 32,13 USD w dniu 14 lipca.

Jednak od tego czasu cena zaczęła spadać. Po utworzeniu niższego szczytu (czerwona ikona), SOL przyspieszyła tempo spadku, osiągając dołek na poziomie 17,36 USD w dniu 11 września.

Dołek ten potwierdził rosnącą linię wsparcia po raz pierwszy od 15 czerwca (zielona ikona). Do tej pory linia ta obowiązywała przez 256 dni. To, czy cena się załamie, czy odbije, może określić przyszły trend.

Dump Ftx Co Stanie Się Z Dogecoin Solana I Aptos 36dfe70, NEWSFIN

Wykres SOL/USDT dzięki Tradingview

Dzienny wskaźnik RSI jest niedźwiedzi, co sugeruje, że cena spadnie. Inwestorzy rynkowi wykorzystują RSI (Relative Strength Index) jako wskaźnik momentum do wykrywania warunków wykupienia lub wyprzedania na rynku. Używają go również do podejmowania decyzji dotyczących akumulacji lub sprzedaży aktywów.

Odczyty powyżej 50 w połączeniu z trendem wzrostowym sugerują, że byki utrzymują przewagę. Natomiast odczyty poniżej 50 wskazują na coś przeciwnego, sygnalizując potencjalne niedźwiedzie warunki.

Spadek o 20% do następnego najbliższego wsparcia na poziomie 14 USD może nastąpić, jeśli dojdzie do załamania. Z drugiej strony, silne odbicie może doprowadzić do wzrostu o 50%, który doprowadzi cenę do obszaru oporu przy 27 USD.

Dogecoin (DOGE) powraca do wsparcia po odrzuceniu

Cena DOGE rosła wzdłuż rosnącej linii wsparcia od 10 czerwca. Jednak 15 sierpnia cena odbiła się od tej linii, wskazując, że poprzedni ruch wzrostowy dobiegł końca. Załamanie doprowadziło do dołka na poziomie 0,055 USD w dniu 17 sierpnia.

Następnie cena odbiła się, tworząc bardzo długi dolny knot (zielona ikona) i odzyskując horyzontalny obszar wsparcia 0,060 USD.

Pomimo odbicia, DOGE został odrzucony przez poziom oporu przy zniesieniu 0,382 Fib na 0,066 USD (czerwone kółko). Po odrzuceniu cena ponownie spadła do horyzontalnego obszaru wsparcia 0,060 USD.

Podobnie jak w przypadku SOL, dzienny RSI jest niedźwiedzi. Wskaźnik znajduje się poniżej 50 i spada, co jest sygnałem niedźwiedziego trendu.

Dump Ftx Co Stanie Się Z Dogecoin Solana I Aptos 17dc452, NEWSFIN

Wykres DOGE/USDT dzięki Tradingview

Jeśli dump FTX doprowadzi DOGE do załamania, to spodziewany jest spadek o 12% do rocznego dołka na poziomie 0,053 USD. Z drugiej strony, jeśli ruch odzyska impet, memecoin może wzrosnąć do poziomu oporu przy zniesieniu 0,5 Fib na poziomie 0,070 USD.

Dump FTX: Aptos (APT) zbliża się do rocznego dołka

Cena APT spada od osiągnięcia rekordu wszech czasów (ATH) na poziomie 20,40 USD w dniu 24 stycznia. Początkowo ruch spadkowy zatrzymał się 10 czerwca na dołku przy 5,40 USD. Następujące po tym odbicie (zielona ikona) spowodowało, że cena odzyskała horyzontalny obszar 5,80 USD i zweryfikowała go jako wsparcie.

APT nie zdołał jednak utrzymać obszaru wsparcia i załamał się we wrześniu. Podobnie jak w przypadku SOL i DOGE, dzienny wskaźnik RSI jest niedźwiedzi. Nie wykazuje żadnych oznak zbliżającego się zwyżkowego odwrócenia trendu.

Dump Ftx Co Stanie Się Z Dogecoin Solana I Aptos 4b182d4, NEWSFIN

Wykres APT/USDT dzięki Tradingview

Jeśli dump FTX doprowadzi do kontynuacji trendu spadkowego, Aptos może spaść o kolejne 35% i osiągnąć roczny dołek na poziomie 3,30 USD. Z drugiej strony, jeśli nastąpi bycze odwrócenie, APT może wzrosnąć o 20% i zatwierdzić obszar 5,80 USD, który ma teraz stanowić opór.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *