Dominacja Bitcoina wzrasta: Czy altcoiny są w tarapatach?

Dominacja Bitcoina Wzrasta Czy Altcoiny Sa W Tarapatach 30be20f, NEWSFIN

Dominacja Bitcoina Wzrasta Czy Altcoiny Sa W Tarapatach C95a4a4, NEWSFIN

Dominacja Bitcoina to wskaźnik, który od lat śledzony jest przez czołowych analityków kryptowalut. Dla wielu inwestorów jest bazą do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Dominacja BTC jest pojęciem, które odnosi się do wpływu i pozycji cyfrowego złota w globalnym ekosystemie kryptowalut.

Innymi słowy, jest to wskaźnik, który mierzy procentowy udział Bitcoina w całkowitej kapitalizacji rynku kryptowalut. Wysoka dominacja Bitcoina oznacza, że ​​BTC stanowi znaczną część rynku kryptowalut. Niska zaś sugeruje, że inne kryptowaluty zyskują na znaczeniu.

Wzrost dominacji Bitcoina

Benjamin Cowen, założyciel The Cryptoverse, zwraca uwagę na znaczący wzrost dominacji Bitcoina. To zjawisko może stanowić niepokojącą wiadomość dla altcoinów. Warto się zastanowić, czy to tylko chwilowy trend, czy może przynieść długoterminowe konsekwencje dla całego rynku kryptowalut.

Obecnie, według danych z CoinMarketCap, dominacja największej kryptowaluty pod względem kapitalizacji wynosi 49,1 procent. Cyfrowe złoto plasuje się na pierwszym miejscu w zestawieniu, co nie jest żadnym zaskoczeniem. Ethereum, druga co do wielkości kryptowaluta posiada zaledwie 18,5 procent dominacji. Oznacza to, że Bitcoin jest ponad dwukrotnie większy niż popularna platforma smart kontraktów. Analiza Benjamina Cowena sugeruje, że ta przewaga może dalej się intensyfikować. Sytuacja ta może wpłynąć na stosunek sił na rynku.

Dominację poszczególnych aktywów finansowych przedstawia poniższy wykres. Zaraz za Bitcoinem (BTC) i Ethereum (ETH) znajdują się kolejno: Tether (USDT), Binance Coin (BNB), Ripple (XRP) oraz USD Coin (USDC).

Dominacja Bitcoina Wzrasta Czy Altcoiny Sa W Tarapatach 6500ae2, NEWSFIN

Inwesotrzy Bitcoina realizują zyski

W obliczu wzrostu dominacji Bitcoina, wielu inwestorów skupia się właśnie na tej kryptowalucie. Obecnie obserwujemy, że inwestorzy BTC korzystają z ostatniego wzrostu wartości cyfrowego złota z ostatnich trzech dni. Dane przedstawione przez platformę analityczną Santiment wskazują również, że ilość realizowanych zysków jest najwyższa od dwóch miesięcy.

Co więcej, liczba dziennych aktywnych adresów na blockchainie Bitcoina utrzymuje się na stosunkowo wysokim poziomie, wynosząc średnio 1,1 miliona w ciągu ostatnich pięciu miesięcy. Jest to tym samym najwyższy poziom od kwietnia tego roku. Wyższa aktywność na rynku Bitcoina sugeruje zazwyczaj rosnące zainteresowanie i pozytywne nastroje wokół tej kryptowaluty.

Chociaż to jeszcze nie jest w pełni widoczne w cenach, byki stopniowo odzyskują pozytywną energię. Przyszłość rynku kryptowalut wciąż jest niepewna, jednak obecnie rosnąca dominacja Bitcoina przykuwa uwagę inwestorów. Analitycy i obserwatorzy rynku z pewnością będą przyglądać się, w jaki sposób zachowają się altcoiny.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *