Dlaczego kurs Bitcoina wzrośnie w 2024 roku? 5 powodów

Dlaczego Kurs Bitcoina Wzrosnie W 2024 Roku 5 Powodoacutew E6b82f2, NEWSFIN

Dlaczego Kurs Bitcoina Wzrosnie W 2024 Roku 5 Powodoacutew 0f32b59, NEWSFIN

Wiele osób oczekuje, że Bitcoin i cały rynek aktywów cyfrowych wzrośnie w 2024 roku. Zwolennicy tej pozytywnej prognozy popierają swój punkt widzenia kilkoma argumentami. Redakcja BeInCrypto zebrała je w jednym artykule. Wyjasnijmy, dlaczego zdaniem wielu Bitcoin wzrośnie w 2024 r.

Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych może obniżyć kluczową stopę procentową. W 2022 r., w kontekście eskalacji konfliktu na arenie geopolitycznej i przyspieszającej inflacji, regulator rozpoczął cykl podwyżek stóp procentowych. Ich wzrost zmniejsza atrakcyjność ryzykownych aktywów, takich jak kryptowaluty. Ponadto wysoka stopa procentowa wywiera presję na rynek akcji, z którym koreluje Bitcoin.

Dlaczego Kurs Bitcoina Wzrosnie W 2024 Roku 5 Powodoacutew Ce3eb56, NEWSFIN

Stopy procentowe. Źródło: tradingeconomics

Istnieją opinie, że Fed zacznie obniżać kluczową stopę procentową w czwartym kwartale 2023 roku. Proces ten może zwiększyć atrakcyjność ryzykownych aktywów i zmniejszyć presję na giełdę, a tym samym na branżę kryptowalut.

Zbliża się halving Bitcoina. Termin ten odnosi się do zmniejszenia o połowę nagody za wydobyty blok BTC. Zmiana ta powoduje niedobór monet, co, jak pokazują obserwacje, popycha kurs kryptowaluty na nowe szczyty.

Sprzedający tracą na sile. Dzięki halvingom ruchy na rynku kryptowalut są cykliczne. Rosnące zainteresowanie inwestorów Bitcoinem, widoczne na wielu wskaźnikach, może również wspierać pozytywną dynamikę kursu BTC.

Na horyzoncie jest uruchomienie spot Bitcoin ETF w USA. Wielu uczestników rynku uważa, że pojawienie się tego instrumentu w Ameryce może otworzyć przepływ pieniędzy instytucjonalnych do branży kryptowalut. We wrześniu w sieci pojawiły się doniesienia, że Gary Gensler, szef amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), przygotowuje się do zatwierdzenia spot Bitcoin ETF.

Zbliżają się wybory prezydenckie w USA, które może wygrać kandydat lojalny wobec branży kryptowalut.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *