Dlaczego ImmutableX (IMX) wzrosło dziś o 40%?

Dlaczego Immutablex Imx Wzroslo Dzis O 40 D9130ba, NEWSFIN

Cena ImmutableX (IMX) znacznie dziś wzrosła, osiągając szczyt na poziomie 0,77 USD. W pewnym momencie ruch w górę wyniósł 40% w stosunku do ceny z początku dnia.

Wzrostu nie udało się jednak utrzymać. Teraz ImmutableX jest narażone na ryzyko unieważnienia wybicia z opadającej linii oporu.

Czy ImmutableX przebije się przez opór?

Cena IMX spadała wewnątrz klina zniżkującego od czasu osiągnięcia rocznego szczytu na poziomie 1,59 USD w dniu 18 marca. Klin zniżkujący uważa się za byczą formację, co oznacza, że ostateczne wybicie z niego jest najbardziej prawdopodobnym przyszłym scenariuszem cenowym.

Spadek zakończył się 12 września, kiedy kryptowaluta odbiła się (zielona ikona), potwierdzając poziomą strefę 0,50 USD jako wsparcie. Odbicie było szczególnie interesujące, ponieważ cena nie spadła do linii wsparcia klina. Uważa się to za oznakę siły.

ImmutableX rosło od momentu wybicia i przyspieszyło swój wzrost w dniu 21 września. Podczas gdy IMX osiągnął szczyt na poziomie 0,77 USD, nie udało mu się utrzymać wzrostu. Zamiast tego utworzyło długi górny knot i jest teraz zagrożone spadkiem poniżej linii oporu klina, a tym samym unieważnieniem wybicia.

Gdyby tak się stało, IMX prawdopodobnie powróciłby do obszaru wsparcia 0,50 USD. To oznaczałoby spadek o 25% w stosunku do obecnej ceny. Z drugiej strony, jeśli wybicie zostanie potwierdzone, IMX może wzrosnąć do obszaru oporu przy 1 USD.

Poziom oporu przy zniesieniu 0,5 Fib jest silny, ale jest również horyzontalnym obszarem oporu. Byłby to wzrost o 55%.

Dlaczego Immutablex Imx Wzroslo Dzis O 40 10d95e5, NEWSFIN

Wykres IMX/USDT dzięki Tradingview

Dzienny wskaźnik RSI jest byczy. Oceniając warunki rynkowe, inwestorzy używają RSI jako wskaźnika dynamiki, aby określić, czy rynek jest wykupiony czy wyprzedany. Ponadto decydują, czy akumulować, czy sprzedawać aktywa.

Jeśli odczyt RSI jest powyżej 50, a trend jest wzrostowy, byki nadal mają przewagę. Jednak jeśli odczyt jest poniżej 50, jest odwrotnie. Wskaźnik rośnie i jest powyżej 50, co jest uważa się za sygnał byczego trendu.

Odrzucenie ceny IMX prowadzi do spadku

Podobnie jak dzienne interwały, tak też sześciogodzinne nie potwierdzają ważności wybicia. Zatem nie dają decydującej prognozy ceny ImmutableX.

Po byczej stronie IMX wybił się z krótkoterminowej opadającej linii oporu. Jest to pozytywny sygnał. Jednak cenę odrzuciło zniesienie 0,618 Fib na poziomie 0,71 USD (czerwone kółko). Poziom 0,618 Fib często działa jako szczyt podczas ruchów wzrostowych. Dlatego IMX musi go odzyskać, aby potwierdzić, że trend jest zwyżkowy.

Co więcej, RSI wzrasta i przekracza 50, ale jest również wykupione. Może to być sygnał, że lokalny szczyt został osiągnięty.

Dlaczego Immutablex Imx Wzroslo Dzis O 40 6c6698d, NEWSFIN

Wykres IMX/USDT dzięki Tradingview

Podsumowując, prognoza ceny ImmutableX określi, czy kryptowaluta wybije się z długoterminowego klina i linii oporu 0,70 USD, czy też zostanie odrzucona. Wybicie może doprowadzić do wzrostu o 55%. Natomiast odrzucenie prawdopodobnie doprowadzi do spadku o 25%.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *