Czy Ripple dumpuje XRP? Podejrzane ruchy firmy

Czy Ripple Dumpuje Xrp Podejrzane Ruchy Firmy E6599a0, NEWSFIN

Czy Ripple Dumpuje Xrp Podejrzane Ruchy Firmy 95825fd, NEWSFIN

Wygląda na to, że firma Ripple niedawno wysłała sporą ilość XRP na giełdę kryptowalut. Według doniesień, transakcja dotyczyła 29,6 miliona XRP, czyli kwoty stanowiącej równowartość ponad 14,5 miliona dolarów przy obecnym kursie XRP.

Platforma Whale Alert, która monitoruje duże transakcje kryptowalutowe, jako pierwsza zauważyła i zgłosiła tę sporą transakcję. Ogłoszenie miało miejsce na X, platformie znanej wcześniej jako Twitter. Chociaż portfel, z którego wysłano XRP jest anonimowy, istnieje silne podejrzenie, że jest on zarządzany przez Ripple. Podejrzenie to opiera się na analizie przeprowadzonej przez platformę Bithomp.

Co ciekawe, przed tym transferem ponad 14,5 miliona dolarów, w ubiegłą sobotę miała miejsce duża transakcja przychodząca. Wówczas domniemany portfel Ripple otrzymał aż 100 milionów XRP z portfela powiązanego, według Bithomp, z SideShift, giełdą kryptowalut z siedzibą w Kanadzie.

Powód sporej transakcji przeprowadzonej przez Ripple wciąż pozostaje tajemnicą. Wiadomo jednak, że firma na początku tego miesiąca dokonała dużej sprzedaży XRP.

W ciągu 48 godzin Ripple sprzedała aktywa XRP o wartości 45 milionów dolarów. Transakcja została rozłożona na okres trzech dni. Warto zauważyć, że sprzadaż ta wydaje się korespondować z trwającymi kłopotami prawnymi Ripple z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Wieloryby XRP również wkraczają do akcji

Nie tylko Ripple było źródłem ostatnich dużych transakcji XRP. Nieznany “wieloryb” – termin używany do określenia osoby lub podmiotu posiadającego znaczną ilość kryptowaluty – również dokonał pokaźnego przepływu środków. W sumie przeniósł ponad 425 milionów XRP, co w przybliżeniu odpowiada 200 milionom dolarów.

Takie ruchy na rynku kryptowalut mogą wskazywać na to, że główni gracze weryfikują swoje pozycje, być może w oparciu o informacje poufne lub oczekiwania dotyczące prawnej przyszłości Ripple. Jest jednak również całkiem możliwe, że transakcja ta była po prostu rutynowa, a giełda przeniosła swoje fundusze bez żadnego konkretnego powodu.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *