Czy bycza dywergencja Ripple (XRP) zatrzyma spadek o 20%?

Czy Bycza Dywergencja Ripple Xrp Zatrzyma Spadek O 20 2cd7efb, NEWSFIN

Czy Bycza Dywergencja Ripple Xrp Zatrzyma Spadek O 20 A06d819, NEWSFIN

Cena Ripple (XRP) zamknęła się poniżej kluczowego obszaru horyzontalnego. Wywołuje to obawy, że trend pozostaje niedźwiedzi.

Oczekuje się, że ruch spadkowy XRP będzie kontynuowany. Jednak będzie inaczej, jeżeli cena odzyska ten obszar i rozpocznie znaczący ruch w górę.

Cena XRP spada poniżej długoterminowego wsparcia

Analiza techniczna z tygodniowego przedziału czasowego dla XRP przedstawia niedźwiedzią perspektywę. Wynika to zarówno z akcji cenowej, jak i odczytów RSI.

Po pierwsze, cena XRP spada od czasu osiągnięcia rocznego szczytu na poziomie 0,93 USD w lipcu. W tym czasie została ona odrzucona przez poziom oporu przy zniesieniu 0,382 Fib (czerwona ikona). Stworzyło to długi górny knot, wskazując, że sprzedający przejęli kontrolę, a trend jest niedźwiedzi.

Wkrótce potem cena spadła poniżej długoterminowego horyzontalnego obszaru przy 0,55 USD. Po początkowym wybiciu XRP spodziewano się, że obszar ten zapewni wsparcie. Jednak tak się nie stało, ponieważ cena spadła i zamknęła się poniżej tego poziomu w zeszłym tygodniu.

Jeśli ruch spadkowy będzie kontynuowany, najbliższe wsparcie znajduje się na poziomie 0,30 USD i jest 40% poniżej obecnej ceny. Z drugiej strony odzyskanie obszaru 0,55 USD może doprowadzić do wzrostu XRP o 85% do rocznego szczytu na poziomie 0,93 USD.

Czy Bycza Dywergencja Ripple Xrp Zatrzyma Spadek O 20 C8d5d7c, NEWSFIN

Wykres XRP/USDT dzięki Tradingview

Wreszcie, tygodniowy wskaźnik RSI stał się niedźwiedzi. Oceniając warunki rynkowe, inwestorzy używają RSI jako wskaźnika dynamiki, aby określić, czy rynek jest wykupiony czy wyprzedany. Ponadto decydują, czy akumulować, czy sprzedawać aktywa.

Jeśli odczyt RSI jest powyżej 50, a trend jest wzrostowy, byki nadal mają przewagę. Jednak jeśli odczyt jest poniżej 50, jest odwrotnie.

Wskaźnik RSI do XRP spadł poniżej 50 i załamał się z rosnącej linii wsparcia (zielonej). Są to sygnały niedźwiedziego trendu, wspierające kontynuację ruchu spadkowego.

Czy bycza dywergencja zainicjuje odwrócenie trendu?

Odczyty z dziennego przedziału czasowego pokrywają się z tymi z tygodniowego. Głównym tego powodem jest odchylenie powyżej obszaru 0,54 USD i późniejszy spadek poniżej niego. Odchylenia takie są uważane za sygnały niedźwiedziego trendu.

Po spadku poniżej tego obszaru, XRP dwukrotnie zatwierdził go jako opór (czerwone ikony) przed wznowieniem spadku.

Jeśli cena będzie nadal spadać, najbliższym wsparciem będzie poziom 0,40 USD, który znajduje się 22% poniżej obecnej ceny. Wsparcie jest tworzone przez rosnącą linię, która obowiązuje od czerwca 2022 roku. Ponieważ linia ta istnieje od tak długiego czasu, oczekuje się, że zapewni odbicie, gdy cena tam dotrze.

Dodatkowo dzienny wskaźnik RSI znajduje się poniżej 50 i spada. Również to są sygnały niedźwiedziego trendu.

RSI daje mieszane odczyty. Podczas gdy wskaźnik znajduje się poniżej 50, wygenerował również znaczną byczą dywergencję. Dywergencja ta często poprzedza odwrócenie trendu wzrostowego. Jednak dopiero okaże się, czy jest ona wystarczająca, aby zanegować wszystkie inne niedźwiedzie sygnały.

Warto również wspomnieć, że Ripple sprzeciwił się odwołaniu Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Firma argumentuje, że ta ostatnia nie spełniła trzech warunków wymaganych do poświadczenia odwołania. Co więcej, Panos Mekras, założyciel dwóch firm kryptowalutowych, stwierdził, że XRP może zaburzyć branżę bankową.

Czy Bycza Dywergencja Ripple Xrp Zatrzyma Spadek O 20 Db284f4, NEWSFIN

Wykres XRP/USDT dzięki Tradingview

W związku z tym najbardziej prawdopodobną prognozą ceny XRP jest spadek do najbliższego wsparcia na poziomie 0,40 USD.

Jednak odzyskanie obszaru 0,55 USD będzie oznaczać, że trend jest nadal zwyżkowy. W takim przypadku cena może wzrosnąć o 85% i zbliżyć się do nowego rocznego szczytu.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *