Co dalej z ceną Polkadot (DOT) po utracie 250-dniowego wsparcia?

Co Dalej Z Ceną Polkadot Dot Po Utracie 250 Dniowego Wsparcia 2c6e04f, NEWSFIN

Co Dalej Z Ceną Polkadot Dot Po Utracie 250 Dniowego Wsparcia Daac464, NEWSFIN

Cena Polkadot (DOT) utraciła 250-dniowy horyzontalny obszar wsparcia, osiągając najniższe dzienne zamknięcie od listopada 2020 roku.

Zarówno tygodniowe, jak i dzienne przedziały czasowe przedstawiają niedźwiedzią perspektywę. Sugerując, że Polkadot będzie kontynuować ruch spadkowy w kierunku nowych dołków.

Cena Polkadot osiąga najniższe zamknięcie od 2020 r.

Analiza techniczna dla dziennych interwałów pokazuje, że cena DOT spadała poniżej opadającej linii oporu od 19 lutego. W tym czasie cena odbiła się również od poziomego obszaru wsparcia na 4,30 USD.

Połączenie tej linii i obszaru wsparcia tworzy trójkąt zniżkujący, uważany za niedźwiedzią formację.

W dniu 1 września cena Polkadot ostatecznie spadła i zamknęła się poniżej obszaru wsparcia na 4,30 USD. W momencie wybicia obszar ten obowiązywał przez 246 dni.

Dzienne zamknięcie na poziomie 4,21 USD było najniższe od listopada 2020 roku. Mimo że cena nie przyspieszyła jeszcze tempa spadku, potwierdza obszar 4,30 USD jako opór (czerwona ikona).

Co Dalej Z Ceną Polkadot Dot Po Utracie 250 Dniowego Wsparcia 15985e1, NEWSFIN

Wykres DOT/USDT dzięki Tradingview

Dzienny wskaźnik RSI daje nadzieję na wzrostowe odwrócenie trendu pomimo niedźwiedziej akcji cenowej. Inwestorzy rynkowi wykorzystują RSI jako wskaźnik dynamiki do identyfikacji warunków wykupienia lub wyprzedania oraz do podejmowania decyzji o akumulacji lub sprzedaży aktywów.

Odczyty powyżej 50 i trend wzrostowy wskazują, że byki nadal mają przewagę. Natomiast odczyty poniżej 50 sugerują coś przeciwnego.

Wskaźnik wygenerował silną byczą dywergencję (zielona linia). Jednakże, aby potwierdzić dywergencję i spowodować odwrócenie trendu, wymagane jest odzyskanie obszaru 4,30 USD. W takim przypadku malejąca linia oporu znajdzie się na poziomie 4,80 USD, czyli 13% powyżej obecnej ceny.

Co się stanie, jeśli załamanie zostanie potwierdzone?

Jeśli załamanie zostanie potwierdzone na tygodniowych interwałach, cena Polkadot może szybko spaść do 1 USD. Spowodowałoby to załamanie z najniższego poziomu w historii (ATL) przy wsparciu wynoszącym 2 USD. Cel 1,20 USD znajduje się poprzez rzutowanie długości trójkąta na punkt załamania (biały).

Jednak cena DOT może odbić się od regionu 2 USD, zanim dotrze do tego celu. Oprócz tego, że jest to najniższe wsparcie w historii, obszar ten jest tworzony przez 1,61 zewnętrznego poziomu zniesienia Fib ostatniego ruchu w górę.

Tygodniowy RSI wspiera kontynuację spadków. Wskaźnik znajduje się poniżej 50 i spada, co jest sygnałem niedźwiedziego trendu.

Co Dalej Z Ceną Polkadot Dot Po Utracie 250 Dniowego Wsparcia 7b38c11, NEWSFIN

Wykres DOT/USDT dzięki Tradingview

Pomimo tej niedźwiedziej prognozy ceny Polkadot, wybicie z długoterminowej opadającej linii oporu unieważni trwający spadek i może spowodować ruch w górę o 75% do obszaru oporu na 7,40 USD.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *