BNB osiąga 930-dniowe wsparcie. Czy warto teraz kupować?

Bnb Osiąga 930 Dniowe Wsparcie Czy Warto Teraz Kupować 8dfd6f1, NEWSFIN

Bnb Osiąga 930 Dniowe Wsparcie Czy Warto Teraz Kupować 05c2822, NEWSFIN

Cena BNB spada od kwietnia 2023 r., kiedy to odrzucił ją horyzontalny obszar oporu przy 350 USD.

Podczas gdy odczyty z tygodniowych interwałów są zdecydowanie niedźwiedzie, bycza formacja BNB na dziennych przedziałach może wywołać znaczący ruch w górę.

BNB osiąga dołek zakresu

Analiza techniczna z tygodniowego interwału pokazuje, że cena BNB znajduje się w horyzontalnym obszarze wsparcia na 210 USD, który obowiązuje od 930 dni. BNB odbił się wewnątrz tego obszaru w sierpniu (zielona ikona). Jednak nie zdołał utrzymać wzrostu, spadając z powrotem do tego obszaru w tym tygodniu.

Cena BNB napotkała również opór na horyzontalnym obszarze 350 USD. Niedawno cena utworzyła niższe szczyty w listopadzie 2022 r. i maju 2023 r. (czerwone ikony), katalizując spadek w kierunku horyzontalnego obszaru 210 USD.

Bnb Osiąga 930 Dniowe Wsparcie Czy Warto Teraz Kupować 4eaaf11, NEWSFIN

Wykres BNB/USDT dzięki Tradingview

Tygodniowy RSI jest zdecydowanie niedźwiedzi. Relative Strength Index (RSI) to popularny wskaźnik momentum wykorzystywany przez traderów do oceny różnych aspektów kondycji rynku. RSI jest cennym narzędziem do oceny, czy rynek jest wykupiony lub wyprzedany, a także do oceny siły i kierunku trendu.

Odczyty powyżej 50 i trend wzrostowy sugerują, że byki nadal mają przewagę. Natomiast odczyty poniżej 50 wskazują na coś przeciwnego. Wskaźnik znajduje się poniżej 50 i spada, co jest oznaką trendu spadkowego. Co więcej, nie rozwija się żadna bycza dywergencja, która mogłaby zainicjować odwrócenie trendu na wzrostowy.

Wiadomości dotyczące giełdy Binance są w większości negatywne. CEO Binance.US Brian Shroder opuścił firmę, zamykając 100 stanowisk z powodu presji regulacyjnej. Pomimo tego niepowodzenia, CEO Binance Changpeng Zhao zapewnił swoich użytkowników, że platforma handlowa jest stabilna i ma płynność.

Czy podwójne dno zainicjuje odwrócenie?

Analiza techniczna z dziennego interwału jest bardziej bycza niż tygodniowa. Głównym tego powodem jest utworzenie podwójnego dna, uważanego za byczą formację.

Podwójne dno zostało również połączone z byczą dywergencją na RSI. Jest to bycza formacja, w której wzrost dynamiki towarzyszy spadkowi ceny. Często prowadzi to do ruchów w górę.

Fakt, że jest on połączony z byczą formacją, dodatkowo zwiększa prawdopodobieństwo, że doprowadzi do ruchu w górę.

Jeśli tak się stanie, cena BNB może wzrosnąć o 20% i osiągnąć obszar oporu na 255 USD.

Bnb Osiąga 930 Dniowe Wsparcie Czy Warto Teraz Kupować 12a2714, NEWSFIN

Wykres BNB/USDT dzięki Tradingview

Pomimo tej byczej krótkoterminowej prognozy ceny BNB, zamknięcie poniżej horyzontalnego obszaru na 210 USD unieważni formację podwójnego dna. W takim przypadku spadek o 20% do 170 USD będzie prawdopodobnie przyszłym scenariuszem.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *