Bitcoin (BTC) spada tym, jak Fed nie zmienia stóp procentowych

Bitcoin Btc Spada Tym Jak Fed Nie Zmienia Stoacutep Procentowych C50893b, NEWSFIN

Bitcoin wykazywał stabilność, a ceny wahały się w zakresie 27 000 – 27 260 USD. Ta spokojna reakcja wynikała z decyzji amerykańskiej Rezerwy Federalnej (Fed) o utrzymaniu status quo w zakresie stóp procentowych.

W środę Fed odetchnął od swojej antyinflacyjnej krucjaty. Instytucja utrzymała stopy procentowe na stałym poziomie w przedziale od 5,25% do 5,5%, który jest najwyższy od ponad dwóch dekad.

Bitcoin konsoliduje się, gdy Fed pozostawia stopy bez zmian

Decyzja z tego tygodnia stanowi kontynuację proaktywnej postawy Rezerwy Federalnej wobec inflacji, która rozpoczęła się w marcu 2022 roku. Pomimo decyzji o utrzymaniu stóp procentowych, nadal istnieje oczekiwanie na kolejną podwyżkę przed końcem 2023 roku.

Strategiczna zmiana jest jednak widoczna w zrewidowanej prognozie na 2024 rok. Fed planuje spadek do 5,1% zamiast wcześniej prognozowanych 4,6%.

Modyfikacja ta wynika z gospodarki, która przeciwstawiła się wcześniejszym prognozom. Pokazując silniejszy wzrost, malejące bezrobocie i umiarkowaną inflację do końca 2023 r., prognozy Fed emanują pozytywnym nastawieniem. Taki klimat gospodarczy, odporny pomimo zwiększonych kosztów finansowania zewnętrznego, neguje obawy o zbliżającą się recesję. Fed stwierdził w oświadczeniu na temat polityki pieniężnej:

“Komitet dąży do osiągnięcia maksymalnego zatrudnienia i inflacji na poziomie 2% w dłuższej perspektywie. Wspierając te cele, Komitet zdecydował się utrzymać docelowy zakres stopy funduszy federalnych na poziomie 5-1/4 do 5-1/2 procent. Komitet będzie nadal oceniał dodatkowe informacje i ich implikacje dla polityki pieniężnej.”

Co więcej, publiczne oświadczenie Rezerwy Federalnej rzuca światło na tętno gospodarcze kraju. Gospodarka przeszła z fazy “umiarkowanego” do “solidnego” wzrostu, a jedynym wyjątkiem jest niewielkie spowolnienie przyrostu miejsc pracy. Mimo to proces “trwałego obniżenia inflacji do 2% ma przed sobą długą drogę”, jak stwierdził przewodniczący Fed Jerome Powell.

Rynek krypto względnie stabilny

Ta ewoluująca narracja wzrostu, w połączeniu z oswojonymi stopami inflacji, zapewnia Rezerwie Federalnej luksus cierpliwości. Jej celem pozostaje kontrolowanie rosnących cen bez nadmiernego obciążania gospodarki.

Co ciekawe, Bitcoin pozostaje stabilny wśród tych ekonomicznych trendów. Największa kryptowaluta konsoliduje się w zakresie 27 000 – 27 260 USD, nie wskazując wyraźnie, dokąd zmierza. Firma analityczna Santiment utrzymuje, że obecne poziomy cen “okazują się polaryzujące”.

Bitcoin Btc Spada Tym Jak Fed Nie Zmienia Stoacutep Procentowych 1e46e55, NEWSFIN

Wykres BTC/USDT dzięki Tradingview

W międzyczasie globalny szef działu wiadomości BeInCrypto, Ali Martinez, wydał ostrzeżenie o możliwości korekty cen. Bitcoin zbliża się do “opadającej linii trendu oporu na poziomie 27 440 USD”. Ali utrzymuje, że “korekta ceny z tego miejsca może doprowadzić BTC do 25 200 USD”.

Aby zapoznać się z najnowsza analizą Bitcoina (BTC) przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *