Binance pomaga po trzęsieniu ziemi w Maroko w obliczu trwającej batalii SEC

Binance Pomaga Po Trzęsieniu Ziemi W Maroko W Obliczu Trwającej Batalii Sec 43fea6c, NEWSFIN

Binance Pomaga Po Trzęsieniu Ziemi W Maroko W Obliczu Trwającej Batalii Sec F2ef7d0, NEWSFIN

W kontekście walki prawnej z SEC, kryptowalutowy gigant Binance ogłosił pomoc po trzęsieniu ziemi w Maroko. Giełda poinformowała w oświadczeniu, że Binance Charity przeznaczy fundusze kryptowalutowe w BNB na pomoc swoim użytkownikom.

Giełda pisze po trzęsieniu ziemi w Maroko:

“Binance Charity przekaże do 3 mln USD w BNB użytkownikom Binance zidentyfikowanym jako mieszkający na obszarach dotkniętych tragedią.”

Kwalifikujący się użytkownicy Binance otrzymają pomoc po trzęsieniu ziemi w Maroko

Binance poinformowało, że jego organizacja charytatywna pomoże ofiarom trzęsienia ziemi w Maroko. Giełda zidentyfikuje kwalifikujących się użytkowników zrzutu w prowincji Marrakesz-Safi za pomocą dowodu adresu (Proof-of-Address, POA).

W oświadczeniu podkreślono, że identyfikacja nastąpi przed 9 września:

“Użytkownicy, którzy ukończyli POA przed tą datą w regionie Marrakesz-Safi, otrzymają po 100 USD w BNB bezpośrednio na swoje konto Binance.”

Każdy istniejący użytkownik, który ukończy weryfikację POA po 9 września 2023 r., ale przed 30 września 2023 r., otrzyma darowiznę w wysokości 25 USD w BNB bezpośrednio na swoje konto Binance. Założyciel i CEO Binance, Changpeng ‘CZ’ Zhao, powiedział:

“W przypadku marokańskich użytkowników, którzy otrzymają te darowizny, ale nie zostali dotknięci trzęsieniem ziemi, prosimy ich o przekazanie środków najbardziej potrzebującym.”

Dodatkowo, dla aktywnych użytkowników przeprowadzających transakcje w Maroku, ale poza dotkniętymi obszarami, Binance twierdzi, że przekaże im 10 USD w BNB:

“Oczekujemy, że nasze wysiłki dotrą do około 70 000 użytkowników Binance mieszkających w Maroku. Fundusze trafią do naszych użytkowników od 12 września 2023 r.”

Wykorzystanie kryptowalut w akcjach pomocowych

Wykorzystanie kryptowalut do pomocy w przypadku klęsk żywiołowych zyskuje na znaczeniu ze względu na ich szybkość i opłacalność. Binance Charity zainicjowało również publiczny adres darowizny, otwarty na wpłaty od każdego. Darowizny po trzęsieniu ziemi w Maroko są przyjmowane w różnych kryptowalutach, w tym BNB, BTC, ETH, USDC, USDT lub BUSD.

Warto zauważyć, że inicjatywy za pośrednictwem giełd aktywów cyfrowych zebrały ponad 12,5 mln USD na rzecz ofiar niszczycielskich trzęsień ziemi w Turcji i Syrii. W raportach zauważono, że wśród darczyńców znalazł się między innymi założyciel Ethereum Vitalik Buterin oraz założyciel Tron Justin Sun.

Giving Block utworzył również fundusz reagowania kryzysowego, aby pomóc organizacjom charytatywnym w walce z pożarami na Maui. Inicjatywa, która obejmuje ofertę dopasowania darowizny w wysokości 500 000 USD, ma na celu usprawnienie procesu darowizny. Ponadto zapewnia darczyńcom pokwitowania podatkowe.

Binance aktywnie angażuje się w pomoc humanitarną. Jednak giełda stoi również w obliczu trwającej bitwy z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Na początku tego roku SEC złożyła pozew przeciwko Binance Holdings, Binance.US (zarejestrowanej jako BAM Trading) i jej dyrektorowi generalnemu, Changpengowi Zhao, zarzucając nieuczciwe praktyki.

Ponadto SEC oskarżyła giełdę o działanie jako niezarejestrowany broker-dealer i izba rozliczeniowa.

W odpowiedzi na działania prawne SEC, Binance wystąpiło w zeszłym miesiącu do Sądu Okręgowego Kolumbii o wydanie nakazu ochronnego. Stwierdził, że żądania SEC są “zbyt obszerne” i “nadmiernie uciążliwe”.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą Bitcoina (BTC) przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *