Apple zawiera umowę na prawa do filmu o SBF

Apple Zawiera Umowę Na Prawa Do Filmu O Sbf F62f36c, NEWSFIN

Apple Zawiera Umowę Na Prawa Do Filmu O Sbf 9cc6f1f, NEWSFIN

Według doniesień hollywoodzkiego serwisu plotkarskiego The Ankler, Apple zawarło umowę o wartości 5 milionów dolarów na prawa filmowe do książki Michaela Lewisa o Samie Bankmanie-Fried.

Lewis przez wiele miesięcy śledził i przeprowadzał wywiady ze zhańbionym założycielem FTX, aby napisać swoją nową książkę “Going Infinite: The Rise and Fall of a New Tycoon”. Autor rozpoczął jednak swoje wywiady przed implozją giełdy kryptowalut Bankman-Frieda i przed jego aresztowaniem pod zarzutami związanymi z jej upadkiem. Jedyne w swoim rodzaju odkrycie. Czy Apple poradzi sobie z jego ekranizacją?

Apple wygrało prawa do “Going Infinite” Lewisa

Według raportu The Ankler, “kilka źródeł” przyznaje, że Apple nabyło prawa do filmu za 5 milionów dolarów. Lewis, który napisał również The Big Short, o tym, jak wielu traderów obstawiało przeciwko amerykańskiemu rynkowi mieszkaniowemu przed kryzysem finansowym z 2008 roku, osiągnął tę sumę po szalonej walce o prawa do filmu.

Ostatecznie Apple zabezpieczyło umowę na produkcję pełnometrażowego filmu, składając dużą ofertę finansową. Według The Ankler, niewiele innych studiów lub serwisów streamingowych mogło konkurować z finansami Apple.

Mimo to nie ma wątpliwości, że Netflix i Amazon mogły być silnymi rywalami.

Nie wiadomo, czy film Going Infinite zostanie opublikowany w wersji streamingowej czy kinowej. Do tej pory Apple skupiało się na treściach dla swojej usługi streamingowej Apple TV+.

W marcu tego roku gigant technologiczny ogłosił, że wyda on 1 mld dolarów na produkcję filmów przeznaczonych na duży ekran.

Lewis, który napisał również Moneyball i The Blind Side, z których oba stały się hitami, ma historię pisania udanych książek. Prowadzą one do hollywoodzkich produkcji. Moneyball, film o tym, jak generalny menadżer Oakland A’s Billy Beane wykorzystał analizę danych do zbudowania konkurencyjnej drużyny baseballowej przy ograniczonym budżecie, zarobił 110,2 miliona dolarów w międzynarodowych kasach. Otrzymał on również 6 nominacji do Oscara.

Jednak The Blind Side, historia bezdomnego młodego mężczyzny, który zostaje gwiazdą futbolu amerykańskiego, poradziła sobie jeszcze lepiej, uzyskując 300 milionów dolarów. Chociaż tym razem film zdobył dwa Oscary dla najlepszej aktorki i upragnionego najlepszego filmu.

W FTX brakuje co najmniej 8,9 miliarda dolarów, w tym środków klientów. Źródło: ABC News

Bankman-Fried kontynuował rozmowy z Lewisem po jego aresztowaniu

Niezrównany dostęp Michaela Lewisa do Bankman-Frieda na potrzeby książki Going Infinite, może sprawić, że trafi ona na listy bestsellerów. Książka ma zostać opublikowana 3 października. Szczęśliwym trafem autor był bliski ukończenia swojego manuskryptu, gdy FTX upadło. Dając mu możliwość spojrzenia na świat Bankmana-Frieda, gdy jego imperium rozpadło się wokół niego.

Co dziwne, Bankman-Fried nadal pozwalał Lewisowi na przeprowadzanie z nim wywiadów dla Going Infinite. Długo po jego aresztowaniu na Bahamach 26 stycznia. Ceniony autor nazwał rozmowy z założycielem FTX “bogatymi i interesującymi” – co jest dobrym sygnałem dla potencjalnych czytelników.

“W rzeczywistości są dłuższe” – powiedział Lewis New York Timesowi. “Zamiast rozmawiać z nim przez 45 minut, bo tyle już miał, teraz rozmawiam z nim przez cztery godziny”.

Sam Bankman-Fried jest obecnie przetrzymywany w Brooklyn’s Metropolitan Detention Center, a jego proces ma się rozpocząć w przyszłym miesiącu. Jednak pod koniec sierpnia sędzia zasugerował, że proces może rozpocząć się dopiero w przyszłym roku.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *