Analiza Bitcoina (BTC): Niedźwiedzi trend vs bycza dywergencja

Analiza Bitcoina Btc Niedźwiedzi Trend Vs Bycza Dywergencja C7a3b0a, NEWSFIN

Bitcoin (BTC) doświadczył zmiennego tygodnia, tworząc długie knoty po każdej stronie tygodniowego świecznika.

Analiza Bitcoina wskazuje, że odczyty z tygodniowych przedziałów czasowych i akcja cenowa są zdecydowanie niedźwiedzie. Natomiast rosnąca bycza dywergencja na RSI może doprowadzić do odwrócenia trendu wzrostowego.

Bitcoin doświadcza zmiennego tygodnia

Analiza Bitcoina z tygodniowego interwału daje kilka niedźwiedzich sygnałów. Po pierwsze, cena BTC spadła z 231-dniowej rosnącej linii wsparcia w sierpniu. Jest to niedźwiedzi sygnał, który sugeruje, że poprzedni trend się zakończył i rozpoczął się nowy trend spadkowy.

Co więcej, spadek nastąpił po odrzuceniu z horyzontalnego obszaru oporu na 30 000 USD, który obowiązuje od maja 2021 roku.

Wskaźnik siły względnej (RSI) służy jako kluczowy wskaźnik dynamiki wykorzystywany przez traderów do oceny, czy rynek wykazuje oznaki wykupienia lub wyprzedania.

Pomaga on w podjęciu decyzji o akumulacji lub zbyciu określonego aktywa. Jeśli RSI rejestruje odczyty powyżej 50, wykazując trajektorię wzrostową, oznacza to, że byki mają obecnie przewagę na rynku. I odwrotnie, gdy RSI spada poniżej 50, przesuwa się w kierunku spadkowym.

W sierpniu wskaźnik spadł poniżej 50 (czerwone kółko). Jest to niedźwiedzi sygnał i pierwszy raz, gdy wskaźnik spadł poniżej tego poziomu od początku 2023 r., kiedy utworzono rosnącą linię wsparcia. Dlatego spadek poniżej 50 zwiększa ważność załamania.

Analiza Bitcoina Btc Niedźwiedzi Trend Vs Bycza Dywergencja F5d672f, NEWSFIN

Wykres BTC/USDT dzięki Tradingview

Pomimo niedźwiedziej akcji cenowej, wiadomości są w większości pozytywne. Były przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Jey Clayton, przewidział, że ETF na Bitcoina zostanie zatwierdzony w najbliższej przyszłości.

Jeśli cena będzie nadal spadać, najbliższy obszar wsparcia na poziomie 24 500 USD znajduje się 5% poniżej obecnej ceny. Z drugiej strony, ruch w górę może doprowadzić do ponownego testu obszaru 30 000 USD. Ten znajduje się 16% powyżej obecnej ceny.

Analiza Bitcoina: Czy bycza dywergencja zainicjuje odwrócenie?

Podczas gdy tygodniowe interwały są niedźwiedzie, dzienne sugerują, że wkrótce może nastąpić ruch w górę. Głównym tego powodem jest rosnąca bycza dywergencja na RSI (zielona linia). Bycza dywergencja pojawia się, gdy wzrostowi dynamiki towarzyszy spadek ceny. Jest to byczy sygnał, który często prowadzi do ruchów w górę.

Dodatkowo, dywergencja wyprowadziła RSI poza obszar wyprzedania. Jest to kolejny znak, że momentum zaczyna się kierować w stronę byków.

Jednak pomimo dywergencji, cena nie ruszyła jeszcze w górę. Notowania znajdują się blisko sierpniowych dołków i znacznie poniżej spadkowej linii oporu obowiązującej od rocznego maksimum. Linia ta znajduje się obecnie na poziomie 28 200 USD.

Jeśli analiza Bitcoina zauważy, że cena wybije się z linii oporu, to może następnie wzrosnąć do wcześniej nakreślonego obszaru oporu przy 30 000 USD.

Analiza Bitcoina Btc Niedźwiedzi Trend Vs Bycza Dywergencja 882d1a4, NEWSFIN

Wykres BTC/USDT dzięki Tradingview

Jeśli jednak cena BTC spadnie poniżej 25 500 USD, będzie to oznaczać, że analiza Bitcoina pozostaje niedźwiedzia. W takim przypadku spadek o 5% do obszaru 24 500 USD będzie prawdopodobnie przyszłym scenariuszem cenowym.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *