Analitycy: S&P 500 jest wyprzedany, BTC spadnie do 22 000 USD

Analitycy Sp 500 Jest Wyprzedany Btc Spadnie Do 22 000 Usd 6db06ee, NEWSFIN

Analitycy wskazują na wyraźną dychotomię, ponieważ globalne środowisko finansowe balansuje na krawędzi znaczących zmian. S&P 500 wydaje się znacznie wyprzedany. Natomiast Bitcoin konsoliduje się, lecz możliwy jest spadek do 22 000 USD.

Nadchodzące posiedzenie Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC) ma duże znaczenie. Zapowiada się, że ukształtuje narrację S&P 500 i Bitcoina oraz podważy konwencjonalną opinię publiczną.

Indeks S&P 500 może być niedowartościowany

Thomas Lee, szef działu badań w Fundstrat, zwrócił uwagę na rzekome niedowartościowanie indeksu S&P 500. Zapewnił:

“S&P 500 jest dość mocno wyprzedany przed dniem decyzji FOMC w sprawie stóp procentowych w środę [20 września]. Pesymizm jest wysoki, o czym świadczą niedźwiedzie nastroje na X [Twitterze].”

Wypowiedź Lee współbrzmi z dominującymi nastrojami wśród inwestorów. Wykazują oni zwiększone obawy o posiedzenie FOMC i jego potencjalny wpływ na stopy procentowe. Lee, zastanawiając się nad nadchodzącym ogłoszeniem, dodaje optymistycznie:

“Myślę, że Fed będzie w znacznie lepszej sytuacji. Myślę, że nie jest to do końca okrążenie zwycięstwa. Wydaje mi się, że drastycznie zmniejszy to szanse na listopadową podwyżkę. Myślę, że zmniejszy to zmienność stóp procentowych, co byłoby dobre dla rynku akcji.”

Rzeczywiście, od początku 2023 r. na rynkach akcji panuje sceptycyzm. Wiele osób spodziewa się recesji, wzmocnionej wydarzeniami z ostatnich dziewięciu miesięcy. Lee podsumowuje:

“Niepokojące jest to, że stopy procentowe rosną, ale myślę, że jutro może nastąpić ważny zwrot. Wszystko zależy od tego, jak rynki zareagują na oświadczenie Fed.”

Bitcoin zagrożony gwałtowną korektą

Z drugiej strony, Bitcoin doświadczył ostatnio wzrostu ceny o ponad 5% w ciągu tygodnia. Firma handlowa QCP Capital przypisuje ten wzrost pogłoskom o opóźnieniu spłat Mt. Gox do 2024 roku.

Długo oczekiwany termin spłaty upadłej giełdy kryptowalut może ulec zmianie. W konsekwencji może to wywołać short squeeze podobny do wyroku amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) przeciwko Grayscale w poprzednim miesiącu. Mimo to QCP Capital utrzymuje swoje niedźwiedzie stanowisko w sprawie trajektorii Bitcoina. Firma mówi:

“W BTC, obecna fala 2 naszej rozszerzonej płaskiej fali C do tej pory odbiła się, czego się spodziewaliśmy. Jednak nadal musimy zobaczyć super kluczową falę 3, która przełamuje lokalne dołki, aby nasza kalkulacja pozostała nienaruszona. Punktem unieważnienia byłoby prawdopodobnie wybicie powyżej wcześniejszych szczytów przy 32 000 USD.”

Analitycy Sp 500 Jest Wyprzedany Btc Spadnie Do 22 000 Usd F4acdc9, NEWSFIN

Prognoza ceny Bitcoina / Źródło: qcp.capital

Globalne wydarzenia gospodarcze rzucają cień na rynki kryptowalut. Rzeczywiście, indeks zmienności S&P 500 (VIX) wykazuje wzorce przypominające rok 2020, w którym odnotowano rekordowy wzrost zmienności pośród krachu Covid-19. QCP Capital uważa, że nadchodzące posiedzenie FOMC nie będzie katalizatorem kolejnego wybuchu zmienności. Następnie przewiduje prawdopodobną przerwę w decyzjach dotyczących stóp procentowych.

Obecna panorama gospodarcza jest jednak pełna niepewności. Rosnące ceny ropy naftowej, ciągnąca się wysokoa inflacja i potencjalne wstrzymanie rządu USA do końca miesiąca zwiększają nieprzewidywalność. QCP Capital podkreśla:

“W takim scenariuszu bez złagodzenia stanowiska Fed, akcje prawdopodobnie spadną, a wraz z nimi Bitcoin. Będzie tak dopóki Fed nie podejmie działań.”

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *