Akcje AI dały zarobić więcej niż Bitcoin

Akcje Ai Dały Zarobić Więcej Niż Bitcoin 5118541, NEWSFIN

Akcje Ai Dały Zarobić Więcej Niż Bitcoin D34b001, NEWSFIN

Na początku tego roku miał miejsce ogromny hype na sztuczną inteligencję (AI). W międzyczasie pojawiająca się technologia zyskała bardziej znaczącą rolę w kształtowaniu świadomości, czemu towarzyszył wzrost wartości akcji AI. Pod tym względem rok 2023 może być początkiem długoterminowego trendu. Analitycy IBM przewidują, że branża AI, wyceniana w 2022 r. na 93 mld USD, wzrośnie w ciągu najbliższych 3 lat o 40-80%.

Akcje AI osiągające najlepsze wyniki

Jeśli myślałeś, że gigantyczne zyski można osiągnąć tylko z aktywów cyfrowych, to jesteś w błędzie. Na przykład wartość akcji NVIDIA (NVIDIA), amerykańskiej firmy technologicznej znanej z zaawansowanych procesorów graficznych (GPU) i kart graficznych, jest obecnie o 229% wyższa niż na początku roku.

C3.ai (AI) jest być może najbliższą czystej sztucznej inteligencji spółką giełdową. Założona w 2009 r. amerykańska firma programistyczna specjalizuje się obecnie w sztucznej inteligencji dla przedsiębiorstw. Gdybyś zainwestował w C3.ai 1 stycznia, zyskałbyś 184%.

Co więcej, duże firmy technologiczne, takie jak Alphabet (GOOGL), Microsoft (MSFT) i Amazon (AMZN) są również ważnymi graczami w rozwoju i zastosowaniu sztucznej inteligencji. Giganci ci mają silne działy AI i inwestują ogromne sumy w nową technologię. Alphabet, Microsoft i Amazon wzrosły odpowiednio o 51%, 39% i 58% w 2023 roku.

Sztuczna inteligencja i kryptowaluty: inwestuj w jedno i drugie

Sztuczna inteligencja i technologia blockchain to wschodzące innowacje, które mają ogromny potencjał, aby drastycznie zmienić sposób, w jaki żyjemy. Błyskawiczny wzrost popularności sztucznej inteligencji jest widoczny w doskonałych wynikach cen akcji związanych z AI.

Dla porównania, Bitcoin jest obecnie o 55% droższy niż na początku roku kalendarzowego. Oznacza to, że Amazon, C3.ai i NVIDIA przyniosły do tej pory większe zyski w 2023 r. niż BTC.

Czy Ty również chcesz uzyskać bezpośrednią ekspozycję na firmy skoncentrowane na tej technologii? Wszystkimi akcjami omówionymi w tym artykule można handlować na eToro (sprawdź opinie o eToro). Sprawdź jak inwestować w sztuczną inteligencję za pomocą eToro.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *