Akcja cenowa Litecoina ożywia się. Czy LTC odzyska 85 USD?

Akcja Cenowa Litecoina Ożywia Się Czy Ltc Odzyska 85 Usd Dadb0d1, NEWSFIN

Akcja Cenowa Litecoina Ożywia Się Czy Ltc Odzyska 85 Usd E0950f8, NEWSFIN

Akcja cenowa Litecoina (LTC) rośnie od 17 sierpnia, tworząc byczą formację podwójnego dna.

Przebicie opadającej linii oporu potwierdzi, że korekta została zakończona. Wtedy akcja cenowa Litecoina będzie już po wygenerowaniu dołka.

Akcja cenowa Litecoina tworzy byczą formację

Analiza techniczna LTC w dziennych przedziałach czasowych pokazuje, że cena spadła poniżej opadającej linii oporu od czasu rocznego szczytu na poziomie 115 USD z dnia 3 lipca. Spadek ten doprowadził do dołka na poziomie 56 USD w dniu 17 sierpnia. Litecoin odbił się później, tworząc długi dolny knot (zielona ikona).

Podczas gdy akcja cenowa Litecoina powróciła do poprzedniego dołka 11 września, utworzyła ona formację podwójnego dna. Podwójne dno uważa się za byczą formację, co oznacza, że zwykle prowadzi do wybicia. Co więcej, formacja ta została połączona z byczą dywergencją wskaźnika RSI.

RSI to wskaźnik momentum wykorzystywany przez traderów do oceny, czy rynek jest wykupiony lub wyprzedany oraz do podejmowania decyzji o akumulacji lub sprzedaży aktywów. Odczyty powyżej 50 i trend wzrostowy sygnalizują przewagę byków. Natomiast odczyty poniżej 50 wskazują na coś przeciwnego.

Bycza dywergencja występuje, gdy spadek ceny jest połączony ze wzrostem dynamiki w RSI. Jest to byczy sygnał, który często prowadzi do znacznych wzrostów.

Akcja Cenowa Litecoina Ożywia Się Czy Ltc Odzyska 85 Usd 78f36fb, NEWSFIN

Wykres LTC/USDT dzięki Tradingview

Jeśli altcoin wybije się z tej linii, może wzrosnąć o 37% do następnego oporu na poziomie 85 USD. Opór ten znajduje się przy zniesieniu 0,5 Fib.

Z drugiej strony, brak wybicia prawdopodobnie doprowadzi do spadku o 20% do horyzontalnego obszaru wsparcia na 50 USD. Jeśli akcja cenowa Litecoina będzie podążać za linią oporu, osiągnie ten obszar na początku października.

Prognoza ceny LTC: Krótkoterminowe wybicie może katalizować długoterminowy wzrost

Analiza techniczna z sześciogodzinnego przedziału czasowego powtarza bycze wnioski z dziennego.

Podobnie jak w przypadku dziennego interwału, w sześciogodzinnym RSI występuje znacząca bycza dywergencja. Potwierdza to utworzenie formacji podwójnego dna i początek długoterminowego wzrostu. Wskaźnik znajduje się powyżej 50, co jest kolejnym byczym sygnałem.

Co więcej, akcja cenowa Litecoina wybiła się z krótkoterminowej spadkowej linii oporu. Możliwe, że to wybicie będzie katalizatorem wybicia z długoterminowej opadającej linii oporu, prowadząc cenę powyżej obszaru oporu na 85 USD.

Akcja Cenowa Litecoina Ożywia Się Czy Ltc Odzyska 85 Usd D7ddbf7, NEWSFIN

Wykres LTC/USDT dzięki Tradingview

Pomimo tej byczej prognozy ceny LTC, brak wybicia z długoterminowej opadającej linii oporu prawdopodobnie doprowadzi do spadku o 20% do najbliższego wsparcia na poziomie 50 USD.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *