Unihouse zaprasza na Dni Otwarte na budowie SP nr 3 w Pruszkowie

O rozbudowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Pruszkowie słyszeli już wszyscy. Pod koniec września można będzie zobaczyć jej nowopowstałą część i to zza kulis, ponieważ główny wykonawca, firma Unihouse zaprasza wszystkich zainteresowanych na Dni Otwarte. To niecodzienna okazja, by poznać tajniki technologii modułowej, w której powstał nowy obiekt i stać się jednym z pierwszych mieszkańców miasta, którzy odwiedzą jego wnętrza. Wstęp darmowy, ale obowiązują zapisy.

28 i 29 września zaplanowano Dni Otwarte na Budowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Pruszkowie, w których udział może wziąć każdy zainteresowany. To niepowtarzalna okazja nie tylko dla osób zainteresowanych zrównoważonym budownictwem i nowymi technologiami, ale też dla mieszkańców zaangażowanych w sprawy miasta. Podczas Dni Otwartych goście będą mogli zwiedzić budowę szkoły i poznać proces jej powstawania. Towarzyszyć im będą specjaliści Unihouse, gotowi odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące technologii modułowej i konstrukcji obiektu.

– Nowe budynki szkoły są nietypowe, ponieważ przy ich budowie nie korzystaliśmy z tradycyjnych metod, ale z technologii szkieletowej drewnianej. Powstały z 50 prefabrykowanych modułów, których montaż trwał zaledwie 5 dni. Dzięki nim powierzchnia użytkowa placówki zwiększyła się aż o ok 2600 m², co pozwoli urządzić tam nowoczesne sale dydaktyczne, powiększoną świetlicę, większy pokój nauczycielski, bibliotekę oraz stołówkę z zapleczem kuchennym – wymienia Kamil Kowalczyk, Dyrektor Sprzedaży i Członek Zarządu Unihouse.

Wzrost demograficzny, a także rozwój miasta sprawiły, że dotychczasowa placówka przestała odpowiadać na potrzeby mieszkańców Pruszkowa. Po przebudowie i rozbudowie budynku szkoły będzie mogło uczyć się w niej ponad 300 uczniów. Do dyspozycji dzieci, nauczycieli i pracowników szkoły zostaną oddane nie tylko nowe pomieszczenia, ale również nowy i bezpieczny plac zabaw dla zerówki. Przebudowa objęła też pomieszczenia administracyjne, wewnętrzne patio oraz szatnie, które będą teraz odpowiadały nowoczesnym standardom oraz potrzebom dzieci z niepełnosprawnościami.

Główne prace budowlane zostały już zakończone i aktualnie odbywają się już tylko prace wykończeniowe wewnątrz i na zewnątrz budynku. Wizyty w ramach Dni Otwartych będą odbywać się w myśl przepisów BHP, a wszyscy goście będą mieli zapewniony niezbędny do zwiedzania budowy asortyment.

– To niepowtarzalna okazja, by zajrzeć za kulisy budownictwa modułowego, poznać jego sekrety i osobiście przekonać się o jego wartościach. Technologia modułowa określana jest mianem technologii przyszłości, więc warto przyjrzeć się jej z bliska. Szybkość stawiania obiektów to tylko jedna z jej zalet. Inną jest redukcja kosztów zużywanej energii. W kolei drewno, w roli materiału konstrukcyjnego zapewni zdrowy klimat oraz wysoką izolacyjność termiczną i akustyczną. W ramach Dni Otwartych chętnie porozmawiamy o szczegółach, więc warto skorzystać – mówi Elżbieta Łodko, Kierownik Marketingu Unihouse.

Udział w Dniach Otwartych jest darmowy, jednak osoby zainteresowane zwiedzaniem proszone są o przesłanie potwierdzenia chęci udziału na adres e-mail: [email protected]. Po otrzymaniu wszystkich zgłoszeń organizator prześle informację zwrotną dotyczącą godziny spotkania. Wszyscy są mile widziani.

 

źródło: Unihouse

 

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *