Okno na naturę. Zobacz, jak może wyglądać całoroczny dom w inwestycji Kalbornia Mazury, zaprojekowanej przez pracownię Boris Kudlička with Partners

Kalbornia Mazury to wyjątkowa realizacja, w której powstaną 52 domy zaprojektowane przez cenioną pracownię Boris Kudlička with Partners. Inwestycja położona w sercu Warmii i Mazur, nad brzegiem jeziora Dąbrowa Wielka, powstaje w poszanowaniu naturalnego krajobrazu, z wykorzystaniem zaawansowanych ekologicznie technologii. Aranżacja wnętrz domu pokazowego, przy którym do współpracy zaproszono pracownię Decoroom, odpowiada najwyższym standardom, zapewniając komfortowy wypoczynek o każdej porze roku.

Zaledwie dwie godziny drogi od Warszawy znajdziemy Kalbornię – niewielką miejscowość z wielkim potencjałem. Na Warmii i Mazurach, w sercu krainy tysiąca jezior, można tu poznać prawdziwy smak sielskiego życia, płynącego w naturalnym rytmie. Tuż nad jeziorem Dąbrowa Wielka, w otoczeniu lasu i bogatej, lokalnej przyrody, powstaje wyjątkowa inwestycja Kalbornia Mazury, za której projekt odpowiada ceniony na świecie projektant i scenograf Boris Kudlička, właściciel studia architektonicznego Boris Kudlička with Partners. W ramach pierwszego etapu wybudowanych zostanie 35 całorocznych domów o powierzchni od 79 mkw. do 109 mkw., ulokowanych na odrębnych działkach. Ich drewniana architektura z ogromnymi przeszkleniami „otwiera” przestrzeń na otaczającą naturę, a połączenie starannie dopracowanych linii i wysokiej klasy materiałów wykończeniowych, buduje nowy wymiar wypoczynku w rytmie slow life.

W przestrzeniach mieszkalnych, łączących wyrafinowanie projektów autorstwa studia Boris Kudlička with Partners z sielską mazurską atmosferą, można odkryć prawdziwe oblicze spokoju zatopionego w luksusie. W inwestycji powstał dom pokazowy, którego kompleksowym wykończeniem i wyposażeniem wnętrz zajęli się specjaliści z pracowni Decoroom. W ścisłej współpracy ze studiem odpowiedzialnym za projekt całej inwestycji powstało wnętrze doskonale współgrające z założonym zamysłem przygotowanym dla osady domów Kalbornia Mazury. Pomieszczenia zostały wykończone materiałami, które nawiązują do lokalnego ekosystemu. Dominuje tu drewno w różnych postaciach i to właśnie jego niepowtarzalna uroda nadaje ton realizacji. Nawiązuje ono do piękna okolicznej przyrody, ale też architektury domków, które wykonane zostały w technologii drewnianej prefabrykacji, przekładając się na niski ślad węglowy inwestycji.

Elegancką bazę aranżacji stanowi drewniana podłoga z oferty marki Barlinek, idealnie korespondująca z wykonaną z tego samego surowca stolarką okienną. Kojący klimat wprowadza drewno sosnowe z naturalnymi sękami i nieregularnym wybarwieniem, które zdobi część ścian, skosów i sufitów. Oryginalne fronty szaf i zabudów meblowych wieńczy fornir sosnowy z dekoracyjnym usłojeniem, podkreślającym charakter inwestycji. Zdobi on zabudowy stałe w całym wnętrzu, poza zabudową kuchenną.

W kuchni postawiono na matową, stonowaną zieleń frontów, która stanowi mocny akcent stylistyczny i zgrabnie koresponduje z naturą za oknami. Poza pierwiastkiem naturalnym, wprowadza do wnętrz harmonię i kolorystyczny element ożywiający przestrzeń. Podobną rolę pełni sofa w kolorze wina, usytuowana tak, by stworzyć domownikom idealny punkt do odpoczynku z widokiem na las i jezioro.

 

Aranżację wnętrz dopełniają starannie dobrane dodatki, nawiązujące do lokalnych tradycji rękodzielniczych nie tylko materiałami, ale także i swoją formą i techniką wykonania.  Wzorzyste dywany, plecione lampy i ceramiczne naczynia oraz wazony o obłych liniach z kompozycjami roślin z okolicznych łąk wprowadzają do wystroju element sielskości.

Prywatna sauna, kominek, ogrzewanie podłogowe czy klimatyzacja, dają wyraz funkcjonalnemu podejściu do idei prawdziwego wypoczynku. Świadczy o tym także nowoczesne wyposażenie kuchni i łazienek. W tych ostatnich komfort i wygodę zapewniają rozwiązania marek Roca, Omnires i Radaway. Oprawę dla nich stanowią wielkoformatowe płytki z oferty Paradyż w ciemnoszarym kolorze. Urok imitujących kamień płytek wydobywa dopasowane do projektu oświetlenie AQform. Charakter wnętrza buduje także szafka pod umywalkę, wykonana z wspomnianego już forniru sosnowego, którą wieńczy zielony blat.

Duże przeszklenia, poprowadzone na wysokość dwóch kondygnacji, wprowadzają do wnętrz naturalne światło i pozwalają cieszyć oko mazurskim krajobrazem. Widok, ujęty w drewniane ramy okien i drzwi tarasowych, stanowi swoisty pejzaż – zmieniający się razem z porami dnia i roku. Można się nim delektować także na przestronnym tarasie, gdzie za pomocą zestawu mebli ogrodowych marki BoConcept udało się zaaranżować ekskluzywną i komfortową strefę wypoczynku.

Nowi właściciele domów będą mogli cieszyć się walorami koncepcji, łączącej kontakt z lokalną przyrodą i atrakcyjną, nowoczesną infrastrukturę. Przystań z pomostem i możliwością cumowania łódek, plaża, SPA, siłownia oraz podgrzewany basen zewnętrzny, pozwolą na aktywne spędzanie czasu. Amfiteatr, kino plenerowe czy szklarnie, zapewnią gospodarzom i gościom dodatkowe możliwości. Będzie tu można żeglować, wypoczywać nad basenem i oglądać klasyki światowego kina pod gwiazdami. Zaplecze stanowić ma recepcja, sala konferencyjna oraz stacje do ładowania e-samochodów. To miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie – prywatność i spokój w domu oraz bogatą infrastrukturę, znajdującą się tuż obok.

 

Projekt wnętrza: Boris Kudlička with Partners

Wykończenie pod klucz: Decoroom

Zdjęcia: Kamila Markiewicz-Lubańska / Wnętrza w Obiektywie

Stylizacja: Wnętrza w Obiektywie

Inwestycja: Kalbornia Mazury

 

źródło: DECOROOM

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *