Koniec z blokowaniem innych. X (Twitter) wyważa drzwi wolności słowa

Funkcja blokowania innych użytkowników na swoim profilu zostanie usunięta, bo nie ma ona sensu – tak napisał Elon Musk. Nadal za to można będzie blokować od nich wiadomości bezpośrednie. To najnowsza ze zmian, jaką miliarder wprowadza od czasu przejęcia Twittera (obecnie X), który teraz jest wart jedynie ułamek z 44 mld, które za niego zapłacił. 

Koniec Z Blokowaniem Innych X Twitter Wyważa Drzwi Wolności Słowa C05a541, NEWSFIN

fot. Omar ElDeraa / / Shutterstock

Obecnie użytkownicy wciąż mogą blokować konta – a co za tym idzie, na ich osi czasu nie pojawiają się posty od tej osoby. Takie konto nie może także wysyłać wiadomości do osoby, która ją "usunęła" ze swojego x-internetu, ani przeglądać jej postów.

Zdaniem Muska taki ruch jest właściwy, ponieważ jego zdaniem ta funkcja nie miała sensu. To nie jest nowy pomysł. Już w czerwcu 2023 roku narzekał bowiem na dość długie listy poblokowanych osób, które wpływają negatywnie na system rekomendacji. Dodatkowo akcje blokowania użytkowników, którzy subskrybują X (Twitter) Blue. Miliardera poparł były założyciel Twittera Jack Dorsey, który opublikował wpis "100 proc. Tylko wyciszenie". 

Z drugiej jednak strony użytkownicy zwracają uwagę, że taki system pozwala na unikanie nękania, nadużyć i prześladowania czy wprost z danej netsfery użytkownicy pozbywają się treści produkowane przez trolli. I przypominają mu, gdy sam blokował innych użytkowników. 

Musk nie powinien też zapomnieć, że funkcja blokady jest wymagana przez serwisy dystrybuujące aplikacje takie jak App Store czy Google Play. "Karą" może być usunięcie ze sklepu. 

Nie do końca wiadomo, jak będzie działało to zniesienie blokady – zresztą nie jest to zaskoczenie. Użytkownicy zapewne otrzymają możliwość ustawienia swojego konta jako prywatnego, ukrywania tweetów przed częścią użytkowników lub zezwalania tylko zaakceptowanym obserwatorom na przeglądanie wszystkich postów. 

***

Popkultura i pieniądze w Bankier.pl, czyli seria o finansach "ostatnich stron gazet". Fakty i plotki pod polewą z tajemnic Poliszynela. Zaglądamy do portfeli sławnych i bogatych, za kulisy głośnych tytułów, pod opakowania najgorętszych produktów. Jakie kwoty stoją za hitami HBO i Netfliksa? Jak Windsorowie monetyzują brytyjskość? Ile kosztuje nocleg w najbardziej nawiedzonym zamku? Czy warto inwestować w Lego? By odpowiedzieć na te i inne pytania, nie zawahamy się zajrzeć nawet na Reddita.

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *