Google poprawia wyszukiwarkę lotów. Testuje też gwarancję ceny

Nowe funkcje Loty Google pomogą taniej zaplanować podróż samolotem. Użytkownicy oprócz dostępu do informacji, czy obecne ceny biletów są niższe, czy wyższe od średnich wartości na danej trasie, dostaną informacje, kiedy zarezerwować lot, aby uzyskać najlepszą ofertę. W przyszłości być może wprowadzona zostania gwarancja najniższej ceny testowana obecnie na wybranych trasach.  

Google Poprawia Wyszukiwarkę Lotoacutew Testuje Też Gwarancję Ceny 8653841, NEWSFIN

fot. Bachkova Natalia / / Shutterstock

W ostatnim tygodniu sierpnia Google poinformował na swoim blogu o nowościach w ich wyszukiwarce lotów, która od 2014 r. jest dostępna w Polsce. Sprawdzenie ceny lotów i porównanie ich do średnich historycznych w wyszukiwanym przez nas okresie zostają rozbudowane przez podpowiedź o tym, kiedy bilety na dane połączenie statystycznie są oferowane najtaniej.

Trendy cenowe na podstawie historycznych danych oferują pomoc w tańszym kupnie biletów na interesujące nas połączenie, dzięki czemu możemy uniknąć przepłacania za zbyt wczesne lub późne rezerwowanie lotu. Dają jasny obraz sytuacji, pomocny do podjęcia optymalnej decyzji.

google

Funkcja jest dostępna zarówno z poziomu przeglądarki jak i na urządzeniach mobilnych. Aby się do niej dostać, wystarczy w kostce usług Google wybrać aplikację „Podróże”. Tam znajdziemy dostęp do właściwego skanera lotów. Możemy też w wyszukiwarce poszukać po prostu „Google Loty”.

google

Ponadto Google na wybranych trasach w USA testuje jeszcze ciekawszą funkcjonalność, jaką jest gwarancja ceny. Chodzi o to, że po dokonaniu rezerwacji oznaczonej jako najniższa dostępna na danej trasie, algorytmy będą monitorować cenę do momentu odlotu. Jeśli spadnie, firma wypłaci różnicę. Musi być ona jednak większa niż 5 dol., a łącznie nie może przekroczyć 500 dol. w roku kalendarzowym za 3 rezerwacje.

Analiza trendów cenowych oraz optymalnych terminów rezerwacji biletów lotniczych umożliwia oszczędzanie pieniędzy bez konieczności wielogodzinnych poszukiwań. To nie jedyna opcja na rynku, ale z pewnością stanowi cenną pomoc dla wszystkich poszukiwaczy najlepszych ofert podróży.

MKu

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *