Deloitte Audyt z zakazem działalności w Polsce. Echa współpracy z GetBackiem?

Deloitte Audyt otrzymała decyzję Polskiej Agencji Nadzoru Audytowego i podjęła kroki zmierzające do odwołania się od jej zasadności – przekazała Katarzyna Nowak z Deloitte Polska. "Rzeczpospolita" podała w środę, że Deloitte Audyt miała dostać trzyletni zakaz wykonywania badań sprawozdań finansowych.

Deloitte Audyt Z Zakazem Dzialalnosci W Polsce Echa Wspoacutelpracy Z Getbackiem 5716f0f, NEWSFIN

fot. Mateusz Szymański / / Bankier.pl

Jak przekazała "Rzeczpospolita", zgodnie z jej nieoficjalnymi informacjami Polska Agencja Nadzoru Audytowego (PANA) zakazała firmie Deloitte Audyt przeprowadzania badań sprawozdań finansowych. Gazeta zaznaczyła, że decyzja nie jest jeszcze prawomocna.

Według rozmówców "Rz" spółka otrzymała trzyletni zakaz wykonywania badań sprawozdań finansowych. Jak podkreślił dziennik, tak sroga decyzja jest ewenementem w UE i może mieć znaczący wpływ na kształt polskiego rynku audytu.

Katarzyna Nowak z Deloitte Polska przekazała w odpowiedzi dla PAP, że spółka Deloitte Audyt otrzymała decyzję drugiej instancji PANA i równocześnie podjęła kroki zmierzające do odwołania się od jej zasadności na drodze sądowo-administracyjnej.

"Z uwagi na to, że postępowania prowadzone przez PANA w sprawie nadzoru nad firmami audytorskimi są objęte wymogiem poufności, nie możemy udzielić dalszych komentarzy do czasu zakończenia procesu odwoławczego" – zastrzegła przedstawicielka Deloitte.

Deloitte Audyt Z Zakazem Dzialalnosci W Polsce Echa Wspoacutelpracy Z Getbackiem 21a8ce9, NEWSFIN

Jaką formę opodatkowania wybrać?

Własna działalność gospodarcza a podatki

Założyłeś własną firmę? Kolejnym krokiem w jest wybór sposobu rozliczania się ze skarbówką z tytułu osiąganych dochodów. Odpowiednia formy opodatkowania, dopasowana do potrzeb przedsiębiorcy, niesie ze sobą korzyści finansowe. Warto o nich wiedzieć!<BR> Pobierz e-booka zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł
Masz pytanie? Napisz na [email protected]

KupDarmowy zapisWyślijImięPole wypełnione niepoprawnie!NazwiskoPole wypełnione niepoprawnie!Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:NIP (bez myślników)Pole wypełnione niepoprawnie!Nazwa firmyPole wypełnione niepoprawnie!Ulica, numer budynku/lokaluPole wypełnione niepoprawnie!Kod pocztowyPodaj kod w formacie xx-xxx!MiastoPole wypełnione niepoprawnie!Wyślij

Nowak podkreśliła, że spółka Deloitte Audyt pozostaje podmiotem zarejestrowanym przez PANA na liście firm świadczących usługi audytorskie w Polsce.

"Wszystkie spółki działające pod marką Deloitte w Polsce zawsze w sposób otwarty komunikują się z kluczowymi interesariuszami we właściwych momentach i w kwestiach, które potencjalnie mogą ich dotyczyć" – podsumowano w odpowiedzi.

Na stronie "Rz" dodano, że mija pięć lat od wybuchu afery GetBacku, w której 9 tys. obligatariuszy straciło prawie 3 mld zł. Audytorem firmy była spółka Deloitte Audyt. (PAP)

autor: Michał Boroń

mick/ mk/

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *