Dania wycofuje część popularnych zupek Samyang Buldak

Dania wycofała ze sprzedaży kilka popularnych zupek chińskich (choć te akurat są produkowane przez południowokoreańską firmę) Samyang. Makaron ramen oznaczony jako pikantny mógł okazać się trujący. 

Dania Wycofuje Czesc Popularnych Zupek Samyang Buldak B2d9779, NEWSFIN

fot. mohd kamarul hafiz / / Shutterstock

Nie wiadomo, czy konkretne wypadki skłoniły duńską agencję ds. żywności, ale wystosowała ona wezwanie do wycofania produktów i ostrzeżenie dla klientów, którzy już je kupili. Stwierdzono, że zawartość kapsaicyny (związek chemiczny zawarty w papryczce chili) w pojedynczym opakowaniu jest tak wysoka, że "stwarza ryzyko ostrego zatrucia u konsumenta". Dlatego też radzi albo wyrzucenie ich, albo zwrot do sklepu, w którym zostały kupione. Dodatkowo kontrolerzy napisali, że zupki są szczególnie niebezpieczne dla dzieci i osób starszych. 

Wśród wycofanych zupek, które stają się także coraz bardziej popularne także w Polsce, znajdują się trzy smaki:

  • Buldak 3X Spicy & Hot Chicken,
  • 2X spicy & Hot Chicken,
  • Hot Chicken Stew (czyli ostry gulasz z kurczaka). 

Ten zakaz wywołał dyskusję w internecie. Nic dziwnego – zgodnie z doniesieniami BBC News żaden inny kraj nie wydał do tej pory podobnych ostrzeżeń. 

Samyang to duży południowokoreański producent żywności, który w latach 60. XX wieku stał się pierwszą firmą w kraju, która stworzyła "zupki chińskie". 

Dania Wycofuje Czesc Popularnych Zupek Samyang Buldak 9df404b, NEWSFIN

Jaką formę opodatkowania wybrać?

Własna działalność gospodarcza a podatki

Założyłeś własną firmę? Kolejnym krokiem w jest wybór sposobu rozliczania się ze skarbówką z tytułu osiąganych dochodów. Odpowiednia formy opodatkowania, dopasowana do potrzeb przedsiębiorcy, niesie ze sobą korzyści finansowe. Warto o nich wiedzieć! Pobierz e-booka zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł
Masz pytanie? Napisz na [email protected]

KupDarmowy zapisWyślijImięPole wypełnione niepoprawnie!NazwiskoPole wypełnione niepoprawnie!Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:NIP (bez myślników)Pole wypełnione niepoprawnie!Nazwa firmyPole wypełnione niepoprawnie!Ulica, numer budynku/lokaluPole wypełnione niepoprawnie!Kod pocztowyPodaj kod w formacie xx-xxx!MiastoPole wypełnione niepoprawnie!Wyślij

Kapsaicyna to związek chemiczny z papryczki chili

To on odpowiada za uczucie pieczenia (a więc de facto uaktywnia receptory bólu), kiedy jemy coś ostrego. 

W dużych dawkach drażni błony śluzowe, zakłóca pracę układu nerwowego i wywołuje silny skurcz oskrzeli. 

opr. aw

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *