„Bezpieczny kredyt 2 procent” w mBanku – warunki, oprocentowanie

Lista banków oferujących kredyt hipoteczny z rządowymi dopłatami właśnie się poszerzyła. Od 14 września taki produkt ma w swojej ofercie mBank. Propozycja tego kredytodawcy ma kilka charakterystycznych elementów. Podsumowujemy plusy i minusy.

Bezpieczny Kredyt 2 Procent W Mbanku Warunki Oprocentowanie 92e6787, NEWSFIN

fot. Lukasz Glowala / / FORUM

Jedenaste miejsce na liście banków oferujących „Bezpieczny kredyt 2 procent” przypadło mBankowi – jednemu z największych banków komercyjnych w Polsce. Z dołączeniem tej instytucji do programu zainteresowani preferencyjnym finansowaniem mogli wiązać spore nadzieje. Po wakacyjnym „szturmie” klientów na pierwsze banki uczestniczące w schemacie mocno spowolniły procesy wydawania decyzji. Czy mBank rozładuje zatory? Jedno jest pewne – jego propozycja nie jest skierowana do wszystkich.

Bezpieczny Kredyt 2 Procent W Mbanku Warunki Oprocentowanie 39b3944, NEWSFIN

Kalkulator "Bezpiecznego kredytu 2 proc."

Pobierz kalkulator „Bezpiecznego kredytu 2 proc.”
Chcesz sprawdzić, jaka będzie rata po dopłacie? Zastanawiasz się, na jaką kwotę kredytu będzie Cię stać? Chcesz dowiedzieć się, jak długość okresu spłaty wpłynie na raty? Pobierz kalkulator, który wyliczy szacunkowy harmonogram kredytu z dofinansowaniem – „pełną” ratę i ratę po dopłacie.
Pobierz poradnik zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł

Masz pytanie? Napisz na [email protected]

 • Pobierz bezpłatnie
 • Kup

WyślijImięPole wypełnione niepoprawnie!NazwiskoPole wypełnione niepoprawnie!Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:NIP (bez myślników)Pole wypełnione niepoprawnie!Nazwa firmyPole wypełnione niepoprawnie!Ulica, numer budynku/lokaluPole wypełnione niepoprawnie!Kod pocztowyPodaj kod w formacie xx-xxx!MiastoPole wypełnione niepoprawnie!Wyślij

Wielu kredytobiorców łączy preferencyjne finansowanie z gwarancją wkładu własnego. To pozwala zaciągnąć kredyt na 100 proc. wartości nieruchomości. W mBanku nie będzie takiej możliwości, a minimalny wkład własny wynosi 20 procent. To odsieje zapewne część zainteresowanych.

ReklamaZobacz takżeBezpieczny kredyt hipoteczny 2%? Porozmawiaj z ekspertami

Jakie jest oprocentowanie „Bezpiecznego kredytu 2 proc.” w mBanku?

Klienci mBanku znają specyficzne podejście tej instytucji do segmentacji. Podstawą podziału klientów  są regularne wpływy na rachunek oraz aktywność. mBank od lat przygotowuje ofertę z podziałem na segmenty i tworzy promocyjne, obowiązujące przez określony czas, cenniki uwzględniające sprzedaż krzyżową.

Do segmentu Intensive zaliczani będą nowi i obecni klienci, którzy przez 5 lat od uruchomienia pierwszej transzy kredytu spełniać będą następujące warunki:

 • przystąpią do ubezpieczenia na życie,
 • posiadają rachunek osobisty mKonto Intensive, na który wpływa co najmniej 7 tys. zł miesięcznie i z którego spłacana będzie rata,
 • wykonają minimum 15 transakcji płatniczych (kartą lub zbliżeniowo telefonem) w miesiącu.

Do segmentu Active zaliczani będą nowi i obecni klienci, którzy przez 5 lat od uruchomienia pierwszej transzy kredytu spełniać będą następujące warunki:

 • przystąpią do ubezpieczenia na życie,
 • posiadają rachunek osobisty, na który wpływa co najmniej 5 tys. zł miesięcznie,
 • wykonają minimum 15 transakcji płatniczych (kartą lub zbliżeniowo telefonem) w miesiącu.

Pozostali klienci uczestniczący w promocjach kredytów hipotecznych, by skorzystać z lepszych stawek muszą przekazywać regularnie na rachunek w mBanku swoje wynagrodzenie i wykupić ubezpieczenie na życie.

Oprocentowanie „Bezpiecznego kredytu 2 procent” w mBanku w ramach pierwszej akcji promocyjnej tego produktu wynosić będzie odpowiednio (dla wymienionych wyżej segmentów) – 8,64 proc., 8,84 proc. i 8,94 proc. W ofercie standardowej jest ono o 2 pp. wyższe. Prowizja wynosi 0 procent.

mBank jest także instytucją, która premiuje swoich obecnych klientów. Warunkiem jest aktywne korzystanie z konta w ciągu ostatnich 6 miesięcy lub posiadanie produktu kredytowego. W ich przypadku oprocentowanie ulega obniżeniu o 1,35 pp.

Zarówno nowi, jak i obecni klienci banku mogą skorzystać z obniżki dla kupujących nieruchomości energooszczędne. Od stawki odejmuje się 1,55 pp., a warunki „ekologiczności” bazują na wskaźniku EP i są analogiczne jak w przypadku standardowego kredytu ekologicznego w mBanku.

Marża promocyjna po okresie obowiązywania stałego oprocentowania (i dopłat do rat) wynosić będzie:

 • dla klientów Intensive – 3,49 pp.
 • dla klientów Active – 3,69 pp.
 • dla pozostałych klientów – 3,79 pp.

W ofercie standardowej stawki są wyższe o 2 pp.

Oferta mBanku okiem praktyka

„mBank swoją ofertę kieruje głównie do swoich obecnych klientów. Kredytobiorcy, którzy są klientami banku od 6 miesięcy i regularnie zasilają konto mogą liczyć na preferencyjne warunki. Dla nich oprocentowanie zostanie obniżone o 1,35 pp. Drugi rodzaj ‘pożądanych’ klientów przez bank to osoby, które kupują bądź budują nieruchomość przyjazną dla środowiska. Tacy kredytobiorcy (również nowi) w ofercie EKO mogą liczyć na obniżkę aż o 1,55 pp.” – wskazuje Łukasz Sroczyński, ekspert finansowy i pośrednik specjalizujący się w kredytach hipotecznych.

„Wielkim plusem mBanku na pewno jest to, że mają wolne ‘siły przerobowe’. mBank ma bardzo przyjazny proces, gdzie my, pośrednicy, sami z klientami już w systemie bankowy wprowadzamy dane, wnioski i bank może skoncentrować się tylko na analizie dokumentów. Nie liczę na to, że dzięki temu, iż pojawi się nowy bank z ofertą BK2 rozładują się aktualne korki, ale część nowych spraw mBank weźmie na pewno na siebie” – podkreśla praktyk.

Kilka banków czeka na bocznej linii

Spośród instytucji mających znaczący udział w rynku komercyjnych kredytów hipotecznych w najbliższym czasie dołączenie do „Bezpiecznego kredytu 2 procent” zapowiada jeszcze Santander Bank. Ma to nastąpić w IV kwartale tego roku. Wcześniej „pass” powiedział Bank Millennium, a ING Bank Śląski unikał jednoznacznych deklaracji.

Spośród mniej liczących się w kredytach hipotecznych banków komercyjnych raczej nie pojawią się nowi gracze. Credit Agricole nie podjął jeszcze decyzji dotyczącej oferty „Bezpiecznego kredytu 2 procent”. W podobnym tonie wypowiada się BNP Paribas Bank. „Temat pozostaje przedmiotem naszych analiz. Nie wykluczamy dołączenia w przyszłości, ale nie planujemy tego w najbliższym czasie” – informuje Biuro Prasowe tej instytucji.

Przypomnijmy, że o kredyt hipoteczny z dofinansowaniem mogą starać się osoby, które nie ukończyły 45 lat i nie posiadały do tej pory nieruchomości. Maksymalna kwota kredytu wynosi 500 tys. zł dla singli i 600 tys. zł, gdy kredytobiorca prowadzi gospodarstwo domowe z małżonkiem lub ma co najmniej jedno dziecko. Szerzej o szczegółowych warunkach programu i jego ograniczeniach piszemy w osobnym artykule.

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *