Nietypowa licytacja. Pod młotek trafi pałac

Na początku marca ma się odbyć nietypowa licytacja komornicza. Jej przedmiotem będzie zabytkowy pałac w Sterdyni- pisze serwis ŻycieSokołowa.pl. Cena wywoławcza nieruchomości z historią sięgającą XVIII wieku to ponad 13 mln zł.

Pałac w Sterdyni na sprzedaż (East News, RAFAL JABLONSKI)

Zespół Pałacowo-Parkowy w Sterdyni (pow. sokołowski, woj. mazowieckie) składa się z pałacu, kilku działek, dwóch oficyn i drewnianego budynku mieszkalnego, który w przeszłości był plebanią. Licytacja komornicza nie obejmuje wszystkich nieruchomości, które wchodzą w skład zespołu pałacowo-parkowego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ryanair będzie torpedować CPK – Maciej Wilk #17

Pałac w Sterdyni na sprzedaż

Wartość licytowanych przez komornika nieruchomości to ponad 17,37 mln zł. Licytacja rozpocznie się od 13 mln 28 tys. 572,5 zł. Aby do niej przystąpić trzeba wpłacić rękojmię w kwocie 1 mln 737 tys. 143 zł w gotówce lub na konto komornika.

Jak pisze serwis, cały kompleks pałacowy od miesięcy wystawiony jest na sprzedaż w serwisie Otodom. Cena to 14 mln euro, czyli ponad 64 mln zł. „Kto jest wierzycielem właściciela pałacu i jaka kwota jest potrzebna na zaspokojenie roszczeń – to stanowi tajemnicę postępowania” – dodano.

Pałac Ossolińskich w Sterdyni wybudowano w XVIII w., a w kolejnym stuleciu został gruntownie przebudowany. Od 2019 r. obiekt stoi zamknięty. Po gruntownej modernizacji z lat 1996-2001 r. w pałacu działał czterogwiazdkowy hotel, odbywały się m.in. szkolenia i konferencje oraz wesela.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *