Miliony Polaków skusiły się na PPK. Pękła granica

Wartość aktywów Pracowniczych Planów Kapitałowych nieznacznie wzrosła w sierpniu i na koniec miesiąca sięgnęła 18,04 mld zł, w tym samym czasie wartość aktywów OFE spadła ze 192 do 185 mld zł – informuje „Rzeczpospolita”.

W PPK zgromadzono 20 mld zł środków (Adobe Stock, ©Jan – stock.adobe.com)

W porównaniu do końca stycznia w PPK jest o 5 mld zł więcej. W dodatku aktywa PPK oparły się tendencji spadkowej na rynkach kapitałowych. Na koniec roku mogą sięgnąć 20 mld zł.

Cały czas rośnie liczba uczestników PPK, po tegorocznym autozapisie przybyło ich 718 tys. W sierpniu do programu zapisało się kolejne 20 tys. osób.

Miliony osób w PPK

W sumie w programie PPK uczestniczyło na koniec sierpnia 3,35 mln osób, a aktywnych rachunków jest 3,86 mln – pisze „Rzeczpospolita”, zaznaczając, że uprawnionych do uczestnictwa w programie jest ok. 11,5 mln osób.

W PPK mogą też uczestniczyć obcokrajowcy. Z końcem sierpnia w systemie było 117 tys. Ukraińców.

Partycypacja w firmach, które uruchomiły u siebie PPK wynosi 44,6 proc., najwyższa jest w sektorze prywatnym i przekracza 50 proc. W sektorze publicznym i w firmach poniżej 20 zatrudnionych jest na poziomie 31 proc. – podaje „Rzeczpospolita”.

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *