Koniec świadczeń dla Ukraińców? Rząd: przepisy po prostu wygasną

Nic nie jest na stałe dane, tylko na okres trwającego konfliktu zbrojnego i przepisy po prostu wygasną na początku przyszłego roku – powiedział Piotr Müller, rzecznik rządu, w Polsat News. Odniósł się do kwestii świadczeń dla uchodźców z Ukrainy w Polsce.

Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział, że przepisy o wsparciu dla Ukraińców "po prostu wygasną" (GETTY, NurPhoto)

W programie „Gość Wydarzeń” poseł Artur Dziambor, kandydujący do Sejmu z list Trzeciej Drogi, stwierdził, że rząd prowadził wsparcie socjalne dla Ukraińców w Polsce „bez pomyślunku”. Do tej kwestii odniósł się rzecznik rządu.

Myślę, że te przepisy nie zostaną przedłużone w dużej mierze. Tak mi się wydaje w tej chwili. (…) Teraz konflikt jest bardziej znany, wiemy jakie są linie sporu i jakie są możliwości pomocy międzynarodowej, cała społeczność międzynarodowa powinna się w szerszym zakresie zaangażować i tyle – dodał.

Pamiętajmy o tym, że przepisy mają charakter czasowy i one wygasają na początku przyszłego roku. Nic nie jest na stałe dane, tylko na okres trwającego konfliktu zbrojnego i przepisy po prostu wygasną na początku przyszłego roku. W tej chwili nie ma decyzji o przedłużeniu rzeczy, które są w ustawie – podkreślił Müller.

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *